TRANSFERY

Oficjalnie: West Bromwich Albion wykupił Matheusa Pereirę


17 SIERPNIA 2020, 21:27


MATHEUS PEREIRA
WEST BROMWICH ALBION
SPORTING CP
ANGLIA
PORTUGALIA
TRANSFERY24-latek podbił serca włodarzy angielskiego klubu.

Jak poinformował sam klub na swej stronie oraz w mediach społecznościowych, operacja zakontraktowania brazylijskiego pomocnika ofensywnego Matheusa Pereiry na zasadzie transakcji definitywnej po upływie okresu wypożyczenia ze Sportingu Lizbona zakończyła się powodzeniem. Zawodnik ten zwojował rozgrywki Championship, z miejsca stając się jedną z największych gwiazd, a dzięki jego niebagatelnej dyspozycji udało się zespołowi z drugiego miejsca awansować do prestiżowej Premier League.

Z tego względu próba wykupienia z portugalskiej drużyny utalentowanego atakującego była przymusem. Dyrektor sportowy beniaminka Luke Dowling wyznał, iż kluczem do tego, co osiągnął przez rok w Anglii ten gracz, było danie mu wolnej ręki w kwestii skupienia się na priorytetach. Ponadto, sam zainteresowany miał być wielce zafascynowany i podekscytowany perspektywą występów właśnie w WBA, a od początku obie strony darzyły się wielkim, wzajemnym szacunkiem.

Matehus Pereira ma za sobą naprawdę życiową kampanię. W 43 spotkaniach zaplecza angielskiej ekstraklasy oraz Carabao Cup strzelił 8 bramek i zanotował piorunującą liczbę aż 20 asyst. Portal "Transfermarkt" wycenia 24-latka na 9,5 miliona euro. Z nowym pracodawcą Brazylijczyk podpisał czteroletni kontrakt.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

wba.co.uk


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI