HISZPANIA

Oficjalnie: Ronald Koeman objął FC Barcelonę


17 SIERPNIA 2020, 17:11


RONALD KOEMAN
JOSEP MARIA BARTOMEU
QUIQUE SETIEN
FC BARCELONA
PRIMERA DIVISIONZnany włoski dziennikarz sportowy Fabrizio Romano informuje, że holenderski szkoleniowiec podpisze kontrakt z Blaugraną.

Przypomnijmy, że w niedzielę w rozmowie z radiem "Tiempo de Juego" prezydent klubu z Barcelony - Josep Maria Bartomeu - ogłosił, że Quique Setien zostanie zwolniony z funkcji trenera Dumy Katalonii. Jest to konsekwencja zarówno tragicznej gry oraz wyniku w starciu z Bayernem Monachium w piątkowym ćwierćfinale Ligi Mistrzów (2:8), ale także niespełnienia żadnego z nakreślonych przed nim celów. Setien z FC Barceloną przegrał walkę o mistrzostwo Hiszpanii, odpadł w ćwierćfinale Pucharu Króla, a teraz oczywiście również na tym samym etapie rozgrywek pożegnał się z Champions League.

Po meczu z Bayernem media wykreowały trzech głównych kandydatów do objęcia posady trenera - Mauricio Pochettino, Xaviego oraz Ronalda Koemana. Ostatecznie najprawdopodobniej to ten ostatni zostanie szkoleniowcem Blaugrany. Media donoszą, że holenderski trener i w przeszłości wspaniały obrońca m.in. właśnie Barcelony, nie poprowadzi podczas przełożonego na przyszły rok Euro 2020 reprezentacji Holandii, której selekcjonerem jest od 2018 roku, gdyż woli przyjąć już teraz ofertę pracy w hiszpańskiej drużynie. W przeszłości jako trener Koeman prowadził już chociażby angielskie Southampton oraz Everton, a także Ajax Amsterdam czy Feyenoord Rotterdam.

FC Barcelona przeżywa obecnie prawdopodobnie największy kryzys sportowy oraz wizerunkowy od kilku dobrych lat. Okres przygotowawczy oraz przyszły sezon pozwolą ocenić, czy ewentualne zatrudnienie Koemana będzie lekiem na całe zło, czy Blaugrana dalej będzie staczać się po równi pochyłej.

Aktualizacja: FC Barcelona oficjalnie potwierdziła nowego trenera - zgodnie z przewidywaniami został nim Holender Ronald Koeman.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Wiktor Kępiński

Źródło:

Fabrizio Romano


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI