TRANSFERY

Oficjalnie: Getafe wypożycza Cucho Hernandeza


14 SIERPNIA 2020, 18:25


CUCHO HERNANDEZ
GETAFE
WATFORD FC
RCD MALLORCA
HISZPANIA
ANGLIA
TRANSFERY21-latek przez następny rok również będzie występował w La Lidze.

Getafe nie zamierza poprzestawać na ofensywie transferowej. Niedawno informowaliśmy o pozyskaniu przez zespół młodego, tureckiego snajpera Enesa Ünala. Teraz zaś na oficjalniej klubowej stronie oraz na portalu społecznościowym Twitter możemy wyczytać, iż atak dodatkowo wzmocni na zasadzie rocznego wypożyczenia kolumbijski napastnik - Cucho Hernandez.

Zawodnik w styczniu 2017 roku został kupiony przez Watford z rodzinnej Pereiry, jednak z miejsca jest on oddawany innym klubom, by miał okazję na większą liczbę minut. Pierwszym jego kierunkiem był powrót do ojczyzny, by występować w Americe. Po połowie sezonu zakontraktowała go Huesca, w której to zadziwiał całą Hiszpanię, wyróżniając się na tle słabo spisującego się zespołu.

Po dwóch latach wciąż to, co pokazał w La Lidze było niewystarczające, a kampanię 2019/2020 spędził w Mallorce. Teraz poprzeczka została postawiona niezwykle wysoko, gdyż Getafe regularnie bije się o europejskie puchary i Kolumbijczyk ma pomóc w osiągnieciu tegoż celu. Cucho Hernandez wystąpił we wszystkich rozgrywkach w 24 spotkaniach. Jego dorobek stanowi 5 bramek oraz jedna asysta. Portal "Transfermarkt" wycenia 21-latka na 6,7 miliona euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

getafecf.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI