TRANSFERY

Juventus chce się pozbyć Gonzalo Higuaina i Samiego Khediry


14 SIERPNIA 2020, 11:46


GONZALO HIGUAIN
SAMI KHEDIRA
ANDREA PIRLO
JUVENTUS TURYN
WŁOCHY
ARGENTYNALegenda włoskiego futbolu planuje całkowitą zmianę systemu gry.

Jak donosi "goal.com" odejście z klubu na rzecz Interu Miami Blaise'a Matuidi'ego było tylko początkiem zmian, jakie zajdą w mistrzu Italii. Po przejęciu sterów nad zespołem przez Andreę Pirlo, ten odważnie już stworzył zamysł na to, jak powinien wyglądać kolektyw na następny sezon. W jego hierarchii nie będzie miejsca dla kilku piłkarzy, a jednymi z nich są niemiecki pomocnik Sami Khedira oraz argentyński napastnik Gonzalo Higuain.

Z racji na możliwość wykorzystywania w ofensywie zarówno Cristiano Ronaldo, jak i Paulo Dybali, dla 32-latka nie ma miejsca w podstawowym składzie Starej Damy według założeń szkoleniowca. Zaś co do rok starszego gracza środka pola, ten nękany był przez kontuzję kolana i nawet wtedy, gdy był do dyspozycji Maurizio Sarriego, nie dostawał wielu szans. Stąd decyzja nowego trenera o poświęceniu w imię wyższego dobra właśnie tych zawodników.

Sami Khedira zagrał w 18 spotkaniach zakończonej już kampanii, w których to zanotował jedną asystę. "Transfermarkt" wycenia 33-latka na 5,5 miliona euro. Zaś Gonzalo Higuain wystąpił w 44 meczach, w których ustrzelił 11 bramek oraz 8-krotnie wykonywał kluczowe podanie. Portal "Transfermarkt.de" wycenia go na mniej więcej 25,5 miliona euro.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Goal.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI