TRANSFERY

Cristiano Ronaldo zaproponowany FC Barcelonie?


13 SIERPNIA 2020, 13:41


CRISTIANO RONALDO
LIONEL MESSI
FC BARCELONA
REAL MADRYT CF
JUVENTUS FC
TRANSFERYPrawie każdy kiedyś marzył o tym, żeby zobaczyć Messiego i Ronaldo w jednej drużynie. Jak donosi hiszpański dziennikarz Guillem Balague, włoscy giganci zaoferowali Cristiano FC Barcelonie. Słuchy o tym, że Portugalczyk może opuścić Juventus krążą od czasu przejęcia zespołu przez Andreę Pirlo.

Głównym powodem sprzedaży CR7 jest jego wynagrodzenie, na które nie stać zespół z Turynu (31 mln euro) przez pandemię koronawirusa. Pytanie, co na ten temat myśli sam Cristiano, który przez 9 sezonów był zawodnikiem Realu Madryt, który jak wiadomo jest największym rywalem FC Barcelony. W aktualnym klubie Ronaldo spędził dwa sezony, a sprowadzony został głównie w celu wygrania Ligi Mistrzów. Niestety kolejny rok nie udało się to drużynie Starej Damy, nawet z pomocą piłkarza takiej rangi.

"Oferowano go wszędzie, w tym Barcelonie. Nie jestem pewien, czy mogą się go łatwo pozbyć za takie pieniądze, jakie zarabia. Kto zapłaci takie wynagrodzenie?" - powiedział ostatnio dziennikarz Guillem Balague.

FC Barcelona niestety nie jest w stanie udźwignąć chociażby kwoty transferu, nie mówiąc o wygórowanym wynagrodzeniu. Poza klubem z Katalonii, Ronaldo był również przymierzany do transferu do mistrza Francji Paris Saint-Germain, a to już bardziej realna możliwość, ponieważ PSG to jeden z nielicznych klubów, które mogą sobie pozwolić na jego zakup. Poinformowano również, że jego agent Jorge Mendes został poproszony o znalezienie nowego klubu dla Ronaldo. W rzeczywistości Ronaldo został również zaoferowany swojemu poprzedniemu klubowi Realowi Madryt, ale mistrzowie La Liga kategorycznie odmówili, zamykając temat powrotu gwiazdora na Estadio Santiago Bernabeu.

Podsumowując, Cristiano Ronaldo jest na sprzedaż, ponieważ Juventus nie radzi sobie z wynagrodzeniem dla Portugalczyka. Propozycja zakupu trafiła na biurka wielu wielkich klubów, w tym FC Barcelony. Narazie nie ma odpowiedzi, gdyby jakimś cudem transfer by się ziścił, bylibyśmy świadkami drużyny marzeń, opartej na dwóch najlepszych zawodnikach świata.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Filip Grodzicki

Źródło:

BBC, Sky Sports


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI