TRANSFERY

Oficjalnie: Cracovia stawia na Rivaldinho


12 SIERPNIA 2020, 22:04


RIVALDINHO
RIVALDO
CRACOVIA
VIITORUL
LEWSKI SOFIA
EKSTRAKLASA
POLSKA
RUMUNIALinię ataku Cracovii od nowego sezonu wzmocni Rivaldo Vitor Borba Ferreira Junior. Popularny Rivaldinho wiąże się z najstarszym klubem sportowym w Polsce umową na okres trzech lat z opcją przedłużenia o rok.

25-letni Brazylijczyk urodził się 29 kwietnia 1995 roku w największym mieście Ameryki Południowej, Sao Paulo. Młody piłkarz od pierwszych lat życia wychowywał się w sportowej rodzinie - jego ojcem jest legendarny Rivaldo, mistrz świata z 2002 roku i zdobywca Złotej Piłki.

Piłkarska legenda zakończyła swoją karierę w Mogi Mirim, lokalnym klubie z rodzinnej metropolii. Tam też pierwsze kroki stawiał Rivaldo Junior, który w wieku 18 lat przeniósł się na bazie wypożyczenia do młodzieżowej drużyny Corinthians. Przez dwa lata zbierał szlify wśród najbardziej utalentowanych zawodników z Sao Paulo.

Jako 20-latek zdecydował się na pierwszy transfer zagraniczny. Po utalentowanego zawodnika zgłosił się zespół z najwyższej portugalskiej klasy rozgrywkowej, Boavista Porto. Podczas półrocznego pobytu zebrał ważne doświadczenia w piłce seniorskiej, awansując do szerokiej kadry pierwszego zespołu Boavisty. Jako młody, perspektywiczny gracz reprezentował zespół z Porto na boiskach Primeira Ligi, a także portugalskiego Pucharu Ligi.

Przez kolejne 1,5 roku Junior ponownie występował na rodzimych, brazylijskich boiskach, najwięcej czasu spędzając w młodych drużynach jednej z najbardziej rozpoznawalnych nazw piłkarskich z Kraju Kawy - Internacionalu Porto Alegre. Kolejne minuty zaliczał również w barwach Esporte Clube XV de Novembro, a także Paysandu Sport Club. Ostatni z wymienionych zespołów reprezentował na bazie wypożyczenia z Porto Alegre.

W lutym 2017 roku młody gracz po raz pierwszy przeniósł się do Europy, przyjmując ofertę jednego z najbardziej utytułowanych rumuńskich zespołów - Dinama Bukareszt. Szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym zespole Dinama, wpisując się na listę strzelców już w pierwszym meczu, rozpoczętym w wyjściowym składzie. Przez rok reprezentowania barw drużyny z Bukaresztu zagrał w 37 spotkaniach wszystkich rozgrywek, trafiając do siatki sześciokrotnie. Jedno z nich okazało się wyjątkowo istotne, dając zespołowi remis w spotkaniu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy z Athletic Bilbao. Wraz z Dinamem zdobył również rumuński Puchar Ligi.

Po rocznej grze dla zespołu z Bukaresztu, młody gracz przeniósł się do ligi bułgarskiej. Na transfer Rivaldo Juniora zdecydował się 26-krotny mistrz Bułgarii, Lewski Sofia. Pobyt młodego Rivaldo był w tym wypadku nieco mniej udany z uwagi na kontuzje, które przerwały grę zawodnika w sezonie 2018/2019. W barwach brązowego medalisty ligi bułgarskiej Junior rozegrał łącznie 13 spotkań, raz trafiając do siatki.

Dalsza piłkarska droga Rivaldo Juniora zaprowadziła go ponownie do Rumunii, gdzie reprezentował barwy Viitorulu Constanta. Początkowo na wypożyczeniu, następnie na bazie definitywnego transferu rozegrał w pierwszej lidze rumuńskiej kolejne 1,5 roku.

Rozgrywki nad Morzem Czarnym ponownie posłużyły młodemu zawodnikowi, który w tym czasie osiągał najlepsze indywidualne wyniki w całej karierze. Jako zawodnik Viitorulu wystąpił w 42 spotkaniach, trafiając do siatki piętnastokrotnie. Cztery razy notował kluczowe podanie, asystując przy bramkach kolegów z zespołu. Za nim również bardzo dobry sezon 2019/20, w którym zdobył 11 bramek w 27 rozegranych spotkaniach, dopisując sobie cztery asysty.

Tuż po zamknięciu najlepszego sezonu w karierze przenosi się do Krakowa, by wspierać swoją grą najstarszy klub sportowy w Polsce.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

cracovia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI