INNE

Oficjalnie: Stephan Lichtsteiner zawiesił buty na kołku


12 SIERPNIA 2020, 15:52


STEPHAN LICHTSTEINER
FC AUGSBURG
JUVENTUS FC
ARSENAL FC
WŁOCHY
SZWAJCARIA36-latek zakończył swą bogatą przygodę z futbolem.

Smutne wieści docierają do piłkarskiego świata, bowiem będący żywą ikoną reprezentacji Szwajcarii Stephan Lichtsteiner postanowił, że sezon w barwach Augsburga był ostatnim w jego profesjonalnej karierze. Zawodnik przez lata święcił różnego rodzaju triumfy, a jego najlepsze lata przypadają na pobyt we włoskim Juventusie Turyn, gdzie przez lata mimo wieku nie dawał się wygryźć z podstawowej jedenastki. To właśnie z tym zespołem zdobył zdecydowaną większość pucharów, które znajdują się na jego koncie.

Stephan Lichtsteiner karierę zaczynał w ojczyźnie, w barwach FC Zurych U-18, skąd trafił do Grasshopers, z którym nawet udało mu się zdobyć mistrzostwo kraju. Jego talent dawał o sobie znać, czego efektem były przenosimy do Francji, a dokładniej do LOSC Lille. Jednak tam spisywał się poniżej pokładanych oczekiwań, więc bez wahania sprzedano go do Lazio Rzym, w którego barwach zdobył Puchar oraz Superpuchar Włoch.

Następstwem solidnej gry było miejsce w Juventusie, gdzie przyczynił się do 7-krotnego mistrzostwa kraju, 5 -krotnego zdobycia Pucharu Włoch oraz 3-krotnego wzniesienia Superpucharu. Później miał roczny epizod w Arsenalu Londyn, skąd trafił na ostatni przystanek swej bogatej kariery, czyli do niemieckiego Augsburga. W 2015 został wyróżniony tytułem Piłkarza Roku w Szwajcarii.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

instagram.com/stephanlichtsteiner


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI