TRANSFERY

Oficjalnie: Mateusz Cetnarski piłkarzem Korony Kielce


11 SIERPNIA 2020, 11:58


MATEUSZ CETNARSKI
KORONA KIELCE
CRACOVIA
BEŁCHATÓW
FORTUNA 1 LIGA
TRANSFERYMateusz Cetnarski podpisał kontrakt z kieleckim klubem. 32-letni pomocnik związał się z Koroną roczną umową z opcją przedłużenia na kolejne 12 miesięcy.

Mateusz Cetnarski to niezwykle doświadczony zawodnik. Łącznie na poziomie Ekstraklasy zagrał w 236 meczach, w których zdobył 35 goli. W dorobku ma mistrzostwo oraz Superpuchar Polski wywalczone w 2012 roku ze Śląskiem Wrocław.

Przez wiele sezonów był związany z GKS-em Bełchatów, na najwyższym szczeblu występował także w barwach Widzewa Łódź, Cracovii oraz Sandecji Nowy Sącz. W poprzednim sezonie wychowanek Kolbuszowianki był piłkarzem pierwszoligowego Stomilu Olsztyn (jesienią 10 meczów), a wiosną podpisał kontrakt z łotewskim FK Tukums 2020. W rozgrywanym systemem wiosna-jesień sezonie zagrał w 11 meczach i zaliczył jedną asystę.

- W Kielcach zawsze mi się dobrze grało. Odkąd pamiętam podobał mi się klimat, który potrafili na stadionie stworzyć kibice Korony. Z meczów przeciwko kieleckiej drużynie też mam miłe wspomnienia, bo kilka goli Koronie udało mi się strzelić – uśmiecha się nowy zawodnik kieleckiego zespołu.

Mateusz Cetnarski to były wielokrotny młodzieżowy reprezentant Polski. W pierwszej reprezentacji zaliczył dwa występy (w 2010 roku z Serbią oraz Hiszpanią). - O piłkarskich umiejętnościach Mateusza wszyscy doskonale wiedzą. Dla naszej drużyny bezcenne będzie również jego doświadczeniem i charakter w szatni. Wierzę, że nasza młodzież wiele się przy nim nauczy. Cieszę się, że taki zawodnik wzmacnia zespół – podkreśla trener Maciej Bartoszek.

32-letni pomocnik trenował z drużyną Korony niemal od początku letnich przygotowań. Wystąpił w sparingach z Rakowem Częstochowa i ŁKS-em.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

korona-kielce.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI