TRANSFERY

Oficjalnie: Stal Mielec przygarnęła Petteriego Forsella


10 SIERPNIA 2020, 20:39


PETTERI FORSELL
STAL MIELEC
MIEDŹ LEGNICA
KORONA KIELCE
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYBeniaminek PKO Ekstraklasy dokonał kolejnego ciekawego transferu.

Petteri Forsell urodził się 16 października 1990 roku w Kokkoli. Swoją piłkarską karierę rozpoczął w lokalnym klubie Kokkolan Palloveikot. W 2009 roku podpisał kontrakt z klubem z Veikkausliiga Vaasan Palloseura, lecz po jednym sezonie odszedł do IFK Mariehamn. 5 sierpnia 2012 roku podpisał kontrakt z tureckim Bursasporem. W marcu 2013 roku został wypożyczony do IFK Mariehamn. Do Polski trafił w 2016 roku, gdzie w lutym podpisał kontrakt z Miedzią Legnica.

Kolejnym polskim klubem Forsella była Cracovia, gdzie w czerwcu 2017 roku podpisał trzyletni kontrakt. Pobyt w krakowskim klubie nie trwał długo, gdyż w tym samym miesiącu rozwiązano kontrakt. W sierpniu 2017 roku trafił na jeden sezon do drużyny Örebro SK. 12 stycznia 2018 roku powrócił do Miedzi Legnica, gdzie przyczynił się do pierwszego awansu Miedzi do Ekstraklasy, w której zadebiutował 20 lipca 2018 roku – wtedy też został pierwszym piłkarzem Miedzi, który zdobył bramkę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Ostatnim przystankiem w piłkarskiej karierze Forsella była Korona Kielce, gdzie w 51 spotkaniach strzelił 17 goli i zaliczył pięć asyst. Razem z reprezentacją Finlandii Forsell przygotowuje się do Mistrzostw Europy. Dziś dołączył do drużyny PGE FKS Stali Mielec, która obecnie przebywa na zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej.

Petteri Forsell związał się z mieleckim klubem do końca sezonu. Występować będzie z numerem 17 na koszulce.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

stalmielec.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI