TRANSFERY

Oficjalnie: Adam Hlousek wypożyczony do FC Kaiserslautern


10 SIERPNIA 2020, 20:29


ADAM HLOUSEK
FC KAISERSLAUTERN
VIKTORIA PILZNO
NIEMCY
CZECHY
POLSKA
TRANSFERY31-latek przez najbliższy rok będzie występował w trzeciej lidze niemieckiej.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubowej oraz na portalu społecznościowym Twitter, czeski boczny obrońca, kojarzony przez polskich kibiców z występów w Legii Warszawa - Adam Hlousek, został pozyskany przez FC Kaiserslautern z Viktorii Pilzno na zasadzie rocznego wypożyczenia. Wahadłowy ma za zadanie pomóc słynnym Die Roten Teufel w przybliżeniu się do odbudowania swojej marki i awansie na drugi szczebel rozgrywkowy w Niemczech.

Ostatnie dwa sezony po spadku drużyna kończyła w środku tabeli bez obaw o relegację do ligi regionalnej, jednak również bez szans na wymarzony powrót. Zarząd postanowił zrobić roszady w składzie, a pierwszym solidnym nazwiskiem jest właśnie uniwersalny (może grać także na środku obrony) były gwiazdor Wojskowych. Jednak wydaje się, że bez względu na jakość pozyskanych graczy, zespół z Niemiec nie będzie już w stanie nawiązać do pięknych czasów z końca dwudziestego wieku, kiedy to w przeciągu dwóch lat z 2. Bundesligi dotarli na szczyt ekstraklasy, a legendarnym składem z sezonu 1997/1998 zachwycał się sam Tomasz Hajto - były zawodnik, a obecnie komentator i ekspert "Polsatu Sport".

Adam Hlousek zdołał rozegrać we wszystkich rozgrywkach minionego sezonu 22 mecze. Strzelił w nich jedną bramkę i zanotował trzy asysty. Portal "Transfermarkt" szacuje wartość 31-letniego Czecha na 600 tysięcy euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

kaiserslautern.de


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI