TRANSFERY

Oficjalnie: Liverpool przedstawił Konstantinosa Tsimikasa


10 SIERPNIA 2020, 20:18


KONSTANTINOS TSIMIKAS
LIVERPOOL FC
OLYMPIACOS PIREUS
ANGLIA
GRECJA
TRANSFERY24-latek został zaprezentowany jako nowy zawodnik mistrza Anglii.

Liverpool za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o pozyskaniu za zasadzie transferu definitywnego Konstantinosa Tsimikasa z Olympiakosu Pireus. Podpisał on długoterminowy kontrakt z Czerwonymi. Wcześniej mówiło się także o udziale w walce Leicester City, lecz The Reds szybko rozwiali wszelkie wątpliwości. Do kasy mistrza Grecji miało wpłynąć około 11,7 miliona funtów, co w przeliczeniu na euro daję kwotę okrągłych 13 milionów euro.

Defensor tym samym zostanie nominalnym zmiennikiem Szkota Andy'ego Robertsona w przypadku jego niedyspozycji. Wcześniej donosiliśmy o rozmowach z Norwich City w sprawie Jamala Lewisa, jednak przez zbyt wygórowane wymagania spadkowicza Premier League, Jürgen Klopp szukał innych opcji, i jak możemy zauważyć, był w tym niezwykle szybki, a także skuteczny.

Konstantinos Tsimikas był w tym sezonie wielce eksploatowany przez swój klub. Wystąpił on bowiem w aż 43 spotkaniach wszystkich rozgrywek na poziomie krajowym i międzynarodowym. Nie udało mu się strzelić bramki, lecz zanotował aż 7 asyst. Portal "Transfermarkt" wycenia 24-latka na 9 milionów euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

liverpoolfc.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI