TRANSFERY

Pierre-Emile Hojbjerg na testach medycznych w Tottenhamie Hotspur


10 SIERPNIA 2020, 20:03


PIERRE-EMILE HOJBJERG
TOTTENHAM HOTSPUR
SOUTHAMPTON FC
ANGLIA
DANIA
TRANSFERY25-latka dosłownie krok dzieli od zostania Kogutem.

Wszystko wskazuje na to, że duński środkowy pomocnik Pierre-Emile Hojbjerg w ciągu najbliższych dni zostanie zaprezentowany jako nowy gracz ekipy prowadzonej przez Jose Mourinho. Już dłuższy czas mówiło się o ofensywnym podejściu do tej transakcji przez działaczy Spurs, czym z miejsca stali się faworytem do podpisania umowy z piłkarzem, choć wcześniej mogło się wydawać, że bliżej tego jest Everton.

Jednak sprawy przybrały bardzo gwałtowny przebieg i znamy więcej szczegółów rozmów między klubami. Zawodnik ma kosztować szóstą drużynę zakończonego sezonu Premier League około 15 milionów funtów plus ewentualne bonusy. Kapitan Świętych przez cztery lata wyrobił sobie renomę i przez kibiców zostanie z pewnością zapamiętany jako waleczny i dający z siebie wszystko w imię sukcesu gwiazdor i wirtuoz środka pola.

Pierre-Emile Hojbjerg wystąpił w tegorocznej kampanii w 38 meczach, w których udało mu się raz zaliczyć asystę. Portal "Transfermarkt" wycenia 25-latka na kwotę 20 milionów euro. Transfer do Tottenhamu może realnie zwiększyć jego szanse na powiększenie ilości posiadanych trofeów, do których póki co może zaliczyć 4-krotne Mistrzostwo Niemiec, 3-krotne zwycięstwo w Superpucharze Niemiec, oraz Klubowe Mistrzostwo Świata (wszystko z Bayernem Monachium).

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Sky Sports


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI