NIEMCY

Oficjalnie: Borussia Dortmund zatrzymuje Jadona Sancho


10 SIERPNIA 2020, 17:39


JADON SANCHO
BORUSSIA DORTMUND
MANCHESTER UNITED
NIEMCY
ANGLIA
TRANSFERY20-latek finalnie nie przejdzie do Manchesteru United.

Według wcześniejszych zapowiedzi wraz z dniem dzisiejszym otrzymaliśmy oficjalny komunikat dyrektora sportowego Borussii Dortmund - Michaela Zorca - w sprawie transferu wielkiej angielskiej gwiazdy Jadona Sancho. Niemiec dał jasno do zrozumienia, że ze względu na pasywność pod koniec negocjacji ze strony Red Devils, gwiazdor na kolejny sezon pozostanie w Dortmundzie, a nawet ujawnił, że jego umowa została przedłużona do 30 czerwca 2023 roku i to już w poprzednim roku. Wiadomo również, że plotki o podwyższeniu płacy dla skrzydłowego były wyssane z palca, a aktualna pensja jest dostosowana już do poziomu i klasy zawodnika, jakim jest perspektywiczny Jadon Sancho.

Przypomnijmy, iż wraz z zakończeniem sezonu po gracza zgłosiła się trzecia ekipa sezonu Premier League. Z dnia na dzień otrzymywaliśmy różne, sprzeczne często informacje o jakichkolwiek postępach. Ostatnio największym progresem było porozumienie w sprawie kontraktu Anglika, obowiązującego do 2025 roku.

Z tym, że główny problem od początku leżał w rozbieżnościach w kwestii kwoty transferu. BVB oczekiwało 120 milionów euro, podczas gdy Czerwone Diabły stopniowo, lecz niechętnie zwiększały proponowane od rozpoczęcia tematu 80 milionów euro. Jak się dziś okazało, cierpliwość włodarzy wicemistrza Niemiec też ma granice i oficjalnie temat transakcji w tym okienku został zakończony.

Warto dodać, że Borussia Dortmund rozpoczęła obóz przygotowawczy do następnej kampanii, na którym obecny jest oczywiście również Jadon Sancho.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

bvb.de | Fot. BVB


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI