TRANSFERY

Oficjalnie: Bartosz Kapustka w Legii Warszawa


10 SIERPNIA 2020, 16:48


BARTOSZ KAPUSTKA
LEGIA WARSZAWA
LEICESTER CITY FC
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYBartosz Kapustka, 14-krotny reprezentant Polski i piłkarz byłego mistrza Anglii, czyli Leicester City, w poniedziałek i wtorek odbywa testy medyczne, po których podpisze kontrakt z Legią Warszawa.

Debiut w kadrze w wieku 19 lat, powołanie na UEFA Euro 2016, gdzie został jednym z objawień turnieju, transfer do sensacyjnego zwycięzcy Premier League - to najważniejsze momenty w karierze 23-letniego pomocnika.

W swoich dwóch pierwszych spotkaniach w kadrze, z Gibraltarem i Islandią, wpisał się na listę strzelców. Na mistrzostwach Europy wystąpił we wszystkich meczach fazy grupowej i ćwierćfinałowym starciu z Portugalią. Po udanym turnieju i świetnym sezonie w barwach Cracovii został sprowadzony przez nowego mistrza Anglii z King Power Stadium, w którym zaliczył trzy występy w FA Cup (Puchar Anglii) w sezonie 2016/2017 oraz 19 meczów w zespole młodzieżowym U-23 występującym w Premier League 2.

Następnie, był wypożyczony do występującego w Bundeslidze SC Freiburga (7 spotkań i bramka w meczu z VfL Wolfsburg). Kolejny sezon (2018/2019) spędził w barwach Oud-Heverlee Leuven występującego w drugiej lidze belgijskiej. Jego bilans to 23 mecze i trzy bramki.

W Ekstraklasie Kapustka zadebiutował w sezonie 2013/2014 jako 17-latek. Przez następne sezony był już podstawowym zawodnikiem Cracovii, w której rozegrał 65 spotkań i strzelił osiem goli. W 2015 roku został wybrany odkryciem roku przez tygodnik "Piłka Nożna" oraz odkryciem Ekstraklasy za sezon 2015/2016. Kapi może występować na środku lub bokach pomocy.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

legia.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI