TRANSFERY

Konstantinos Tsimikas o krok od Liverpoolu


09 SIERPNIA 2020, 19:32


KONSTANTINOS TSIMIKAS
LIVERPOOL FC
OLYMPIACOS PIREUS
ANGLIA
GRECJA
TRANSFERY24-latek w ciągu kilku dniu ma zostać zaprezentowany jako nowy gracz świeżo upieczonego mistrza Anglii.

Jak możemy wyczytać w doniesieniach brytyjskiego "Expressu", negocjacje pomiędzy Liverpoolem a Olympiakosem Pireus w sprawie zakontraktowania na zasadzie transferu definitywnego greckiego lewego obrońcy Konstantinosa Tsimikasa są w tak zaawansowanym stopniu, że znamy już niemal wszystkie szczegóły tej transakcji. Wcześniej mówiło się także o udziale w walce Leicester City, lecz The Reds szybko rozwiali wszelkie wątpliwości. Do kasy mistrza Grecji miałoby wpłynąć około 11,7 miliona funtów, co w przeliczeniu na euro daję kwotę okrągłych 13 milionów euro.

Sam zainteresowany w przyszłym tygodniu miałby pojawić się w Wielkiej Brytanii na testach medycznych, po których w przeciągu najbliższych po badaniach dni odbyłaby się oficjalna prezentacja. Defensor tym samym zostałby nominalnym zmiennikiem Szkota Andy'ego Robertsona w przypadku jego niedyspozycji. Wcześniej donosiliśmy o rozmowach z Norwich City w sprawie Jamala Lewisa, jednak przez zbyt wygórowane wymagania spadkowicza Premier League, Jürgen Klopp szukał innych opcji, i jak możemy zauważyć, był w tym niezwykle szybki, a także skuteczny.

Konstantinos Tsimikas był w tym sezonie wielce eksploatowany przez swój klub. Wystąpił on bowiem w aż 43 spotkaniach wszystkich rozgrywek na poziomie krajowym i międzynarodowym. Nie udało mu się strzelić bramki, lecz zanotował aż 7 asyst. Portal "Transfermarkt" wycenia 24-latka na 9 milionów euro.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Express


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI