TRANSFERY

Carlo Ancelotti chce sprowadzić Thomasa Lemara do Evertonu


08 SIERPNIA 2020, 12:46


THOMAS LEMAR
ATLETICO MADRYT
EVERTON FC
HISZPANIA
ANGLIA
FRANCJA
TRANSFERY24-latek będzie tematem zagorzałej dyskusji między klubami.

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że z transferem bocznego pomocnika, Francuza Thomasa Lemara, włodarze Atletico Madryt zamiast strzelić "w dziesiątkę", postrzelili się w kolano. 70 milionów euro wydanych na zawodnika z perspektywy czasu można nazwać fortuną, którą trzecia ekipa sezonu La Ligi Santander po prostu wyrzuciła w błoto. Żal i gorycz po tym nietrafionym posunięciu są tak ogromne, że mimo zainteresowania graczem ze strony Evertonu, a szczególnie selekcjonera Carlo Ancelottiego, hiszpański zespół finalne może nie pozbyć się 22-krotnego reprezentanta Francji.

Włoski trener wprost, według doniesień francuskiego "Le 10 Sport" oraz brytyjskiego "Expressu", mówi o zakontraktowania piłkarza jako jedynym możliwym ratunku dla jego kariery. Jednak spełnienie oczekiwań Rojiblancos może być nierealne, bowiem o ile kwestia indywidualnego porozumienia nie powinna stanowić większych problemów, gdyż sam Diego Simeone pragnie opuszczenia stolicy przez skrzydłowego do tego stopnia, że momentami w niekulturalnych i niepochlebnych słowach wypowiadał się na jego temat, tak kwota, jaką klub z Liverpolu musiałby zapłacić miałaby być zbliżona do pieniędzy, jakimi Atletico Madryt zasiliło kasę AS Monaco.

Thomas Lemar wystąpił jak dotąd w 29 spotkaniach wszystkich rozgrywek, lecz w żadnym meczu nie udało mu się ani strzelić bramki, ani zanotować asysty. W swej karierze dodatkowo występował w MS Caen, zarówno w zespołach młodzieżowych, jak i w pierwszej drużynie. Jako dziecko grał dla Solidarite Scolaire, szkółce ekipy z Gwadelupy, w której to piłkarz przyszedł na świat. "Transfermarkt" wycenia 24-latka na 24 miliony euro.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

le10sport.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI