TRANSFERY

Alex Meret w kręgu zainteresowań Manchesteru United


08 SIERPNIA 2020, 11:00


ALEX MERET
MANCHESTER UNITED
NAPOLI
PREMIER LEAGUE
ANGLIA
WŁOCHY
TRANSFERY23-latek wzbudził zainteresowanie Ole Gunnara Solskjaera.

Noreweski szkoleniowiec Manchesteru United już wcześniej zapowiadał, że w letnim okienku transferowym poszuka klasowego bramkarza, który miałby nawiązać sensowną rywalizację z obecnym numerem jeden - Davidem de Geą, który z roku na rok wydaje się obniżać swoje loty i być coraz to bardziej podatnym na kuriozalne pomyłki. Jednak trener Red Devils w swojej filozofii nie znalazł miejsca ani dla sfrustrowanego swą rolą Sergio Romero, który myśli o odejściu z zespołu, ani również dla mającego genialny sezon w barwach Sheffield United Deana Hendersona, po raz kolejny w myśl złapania jeszcze większego ogrania oferowanego na roczne wypożyczenie.

Wcześniej informowaliśmy już, jakoby na Old Trafford miał przyjść syn legendy klubowej Petera Schmeichela, Kasper, jednak ze względu na wiek Duńczyka oraz skłonność do błędów (choćby w starciu z właśnie Manchesterem United, w którym po stracie piłki przez 33-latka i golu Jessego Lingarda, Lisy zostały wyrzucone z przyszłorocznej Ligi Mistrzów), ruch ten z każdym dniem bez kolejnych doniesień wydaje się coraz mniej prawdopodobny.

Jednak jak możemy przeczytać w raporcie "Daily Star", na radarze Czerwonych Diabłów znalazł się włoski golkiper Napoli, Alex Meret. Podstawowy bramkarz Azzurrich może być niepocieszony, że wciąż w niemal równym wymiarze czasowym musi dzielić czas na boisku ze zmierzającym ku zakończeniu piłkarskiej przygody Kolumbijczykiem - Davidem Ospiną. Tym samym zapewnienie walki z jednak wciąż będącym w topie Hiszpanem przez Solsjaera jest niezwykle kuszące.

23-latek w tegorocznych rozgrywkach wystąpił w 29 meczach. Wpuścił w nich 37 bramek, a przy tym zachował 7 czystych kont. Wartość zawodnika podawana przez "Transfermarkt" to 28 milionów euro.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Daily Star


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI