TRANSFERY

Oficjalnie: Szymon Matuszek zasila Miedź Legnica


04 SIERPNIA 2020, 22:08


SZYMON MATUSZEK
MIEDŹ LEGNICA
GÓRNIK ZABRZE
FORTUNA 1 LIGA
POLSKA
TRANSFERYDoświadczony pomocnik Szymon Matuszek wzmocni środkową linię Miedzi Legnica. 31-latek ostatnie lata spędził w Górniku Zabrze, awansując z 14-krotnymi mistrzami Polski do Ekstraklasy, a także europejskich pucharów.

Matuszek jest wychowankiem znanej ze szkolenia młodzieży Wodzisławskiej Szkoły Piłkarskiej. Później trafił do Silesii Lubomia, z której przeniósł się do hiszpańskiego klubu UD Horadada. Tam zwrócił na siebie uwagę skautów słynnego Realu Madryt, występując w młodzieżowej drużynie jednego z największych europejskich klubów. Z Hiszpanii Matuszka pozyskała ekstraklasowa Jagiellonia Białystok. Następnie pomocnik kontynuował karierę w Piaście, Chojniczance, Wiśle Płock oraz Dolcanie.

W mazowieckim klubie Matuszek był jedną z wiodących postaci, czym zapracował na transfer do Górnika Zabrze w przerwie zimowej sezonu 2015/2016. Po spadku czternastokrotnych mistrzów Polski stał się jedną z kluczowych postaci Górnika, najpierw wprowadzając zabrzan do Ekstraklasy, a następnie do europejskich pucharów. Łącznie w piłkarskiej elicie Matuszek rozegrał 119 meczów, w których zdobył 6 goli. Z Zielono-Niebiesko-Czerwonymi pomocnik związał się na dwa lata.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

miedzlegnica.eu


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI