TRANSFERY

Oficjalnie: Maciej Wilusz nabytkiem Rakowa Częstochowa


04 SIERPNIA 2020, 20:33


MACIEJ WILUSZ
RAKÓW CZĘSTOCHOWA
URAL JEKATERYNBURG
ROSTÓW
POLSKA
TRANSFERYNowym zawodnikiem Czerwono-Niebieskich został 31-letni środkowy obrońca - Maciej Wilusz. Piłkarz dołącza do Rakowa na zasadzie darmowego transferu.

Jego kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2023 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon. Maciej Wilusz urodził się 25 września 1988 roku we Wrocławiu. Ma 188 cm wzrostu i waży 85 kg. Jest wychowankiem Śląska Wrocław. W 2005 roku Wilusz wyjechał do Holandii, gdzie spędził 4 lata. Swoje umiejętności piłkarskie rozwijał w SC Heerenveen i Sparcie Rotterdam. W 2010 roku obrońca wrócił do Polski, gdzie przez kolejnych 7 lat występował w barwach takich klubów jak: MKS Kluczbork, GKS Bełchatów, Lech Poznań czy też Korona Kielce. W 2017 z drużyny Kolejorza trafił do rosyjskiego FK Rostów, gdzie grał do grudnia 2019 roku. Przez ostatnie pół roku Maciej reprezentował barwy ekipy Urału Jekaterynburga.

Łącznie Wilusz ma na swoim koncie 80 występów na szczeblu Ekstraklasy, 50 w rosyjskiej Premier Lidze i 49 w rozgrywkach 1 ligi. 31-latek zaliczył także 11 spotkań w ramach Pucharu Polski i 5 w ramach Pucharu Rosji. W 198 występach zdobył 4 bramki oraz dwukrotnie asystował. 18 stycznia 2014 roku Maciej zadebiutował w reprezentacji Polski. Ze słynnym orzełkiem na piersi zdołał rozegrać cztery mecze.

- Transfer Macieja Wilusza to zespołowa praca tak naprawdę całego klubu. Bez zaangażowania Michała Świerczewskiego i trenera Marka Papszuna wydaje się, że ściągnięcie Maćka byłoby niemożliwe. Liczymy na to, że Maciej będzie nie tylko ostoją naszego zespołu, ale też mentorem, który swoją postawą na boisku, ale także poza nim będzie pomagał pozostałym zawodnikom osiągnąć wyższy poziom - mówi Paweł Tomczyk, pełniący funkcję szefa działu skautingu drużyny Rakowa.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

rksrakow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI