TRANSFERY

Oficjalnie: Śląsk Wrocław zaprezentował Fabiana Piaseckiego


04 SIERPNIA 2020, 17:29


FABIAN PIASECKI
WKS ŚLĄSK WROCŁAW
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYKról strzelców Fortuna 1 Ligi Fabian Piasecki został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. Napastnik przeszedł do wrocławskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Zagłębia Sosnowiec, podpisując kontrakt do czerwca 2024 r.

Mierzący 186 cm wzrostu napastnik ma za sobą świetny sezon w barwach pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec. 25-latek wystąpił w 32 meczach na zapleczu Ekstraklasy, strzelając 17 goli. Dorobek ten pozwolił mu sięgnąć po tytuł króla strzelców minionych rozgrywek Fortuna 1 Ligi, drugi Kuzimski miał 15 goli.

- Fabian udowodnił, że potrafi zdobywać bramki i liczymy, że zapewni nam bardzo mocną rywalizację w ataku. Prezentuje profil piłkarza, który doskonale wpisuje się w nasze oczekiwania wobec środkowego napastnika - podkreśla Dariusz Sztylka.

Urodzony we Wrocławiu zawodnik zadebiutował w Ekstraklasie pięć lat temu, reprezentując Górnika Zabrze. Ponadto wychowanek Sokoła Świba grał m.in. w Rozwoju Katowice, Olimpii Zambrów i Miedzi Legnica, która oddała go za darmo.

- Poprzedni sezon wyraźnie dodał mi skrzydeł. Przejście do Śląska to dla mnie duża szansa, dlatego bardzo się cieszę, że będę grał we Wrocławiu. Urodziłem się w tym mieście, a obecnie kontynuuję tutaj studia. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i pomagać drużynie, realizując na boisku założenia sztabu – mówi Fabian.

Umowa środkowego napastnika obowiązywać będzie do końca czerwca 2024 roku. Fabian Piasecki w barwach Śląska zagra z numerem "11". Wcześniej do zespołu Trójkolorowych dołączyli Rafał Makowski, Michał Szromnik, Mateusz Praszelik, Patryk Janasik i Waldemar Sobota, który wrócił do Polski z Niemiec.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

slaskwroclaw.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI