TRANSFERY

Fiodor Cernych znów w Jagiellonii Białystok?


04 SIERPNIA 2020, 16:16


FIODOR CERNYCH
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
DYNAMO MOSKWA
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERY"Przegląd Sportowy" informuje, że Jagiellonia rozpoczęła rozmowy na temat powrotu Litwina do Białegostoku, gdzie imponował fanom znakomitą formą.

Fiodor Cernych w barwach Jagi grał już w latach 2015-2017. Podczas tego czasu zaskarbił sobie olbrzymią sympatię kibiców, a także wystąpił w 90 meczach, w których strzelił 20 goli i zaliczył 21 asyst. Sam Litwin również nie kryje się ze swoim sentymentem do Jagiellonii, co udowodnił kiedyś odrzucając m.in. ofertę Legii Warszawa, by móc dalej grać w żółto-czerwonych barwach przy ul. Słonecznej.

Napastnik został sprzedany do Dynama Moskwa wiosną 2018 roku za kwotę 400 tysięcy euro i choć początek gry na rosyjskiej ziemi był obiecujący, to niestety Cernych nie zaaklimatyzował się w nowych warunkach i w ciągu ponad 2 lat w Premier Lidze wystąpił w 42 meczach strzelając zaledwie 3 bramki. Przez ostatni rok występował w drużynie FK Orenburg w formie sezonowego wypożyczenia.

Chociaż kontrakt Litwina z Dynamem jest ważny jeszcze pół roku, to klub z Moskwy nie ma zamiaru utrudniać Cernychowi ewentualnej przeprowadzki. Jedynym warunkiem pozostaje odstąpienie przez napastnika części swoich zarobków. Wygląda więc na to, że powrót 29-latka do Polski jest bardzo możliwy, a trener Bogdan Zając może mieć z niego w najbliższym czasie bardzo wiele pożytku.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Wiktor Kępiński

Źródło:

Przegląd Sportowy


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI