TRANSFERY

Oficjalnie: Alex Sobczyk napastnikiem Górnika Zabrze


04 SIERPNIA 2020, 12:14


ALEX SOBCZYK
GÓRNIK ZABRZE
SPARTAK TRNAWA
PKO EKSTRAKLASA
AUSTRIA
TRANSFERYKolejnym piłkarzem, który dołączył do zespołu 14-krotnych Mistrzów Polski przed nowym sezonem jest napastnik, czyli Alex Sobczyk, który związał się z klubem trzyletnią umową, trwającą do końca czerwca 2023 roku, z opcją przedłużenia.

Alex to piłkarz polskiego pochodzenia z austriackim paszportem. Jego rodzina pochodzi z Tuchowa w województwie Małopolskim. Tam urodził się jego brat, choć on sam przyszedł na świat już w Wiedniu, gdzie na stałe przenieśli się jego rodzice. Napastnik ma na swoim koncie m.in. występy w młodzieżowej reprezentacji Austrii.

23-latek swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Wiener Sport Club. Tam szybko został dostrzeżony przez skauta Rapidu Wiedeń. W 2015 roku trafił do FC Liefering, należącego do słynnego Red Bull Salzburg i będącego jego młodzieżową filią. W tym samym roku wystąpił on między innymi w dwóch meczach młodzieżowej Ligi Mistrzów. Nawiasem mówiąc rok później Red Bull zwyciężył w tych rozgrywkach, a trzon zespołu tworzyli właśnie piłkarze Liefering. Dorosłą karierę kontynuował w Rapidzie, a następnie na wypożyczeniach w SKN St. Polten, Wiener Neustadt oraz Floridsdorfer AC. Najlepiej poszło mu w tym ostatnim. Uzbierał 27 meczów, co przełożyło się na 1734 minuty, 3 gole i 3 asysty. Później przeniósł się na Słowację.

Przed rokiem przeszedł bowiem do Spartaka Trnava. Tam łącznie rozegrał 33 spotkania, zdobywając 12 bramek i dokładając 3 asysty, będąc tym samym najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. W Zabrzu grał będzie z "24".

Górnik Zabrze wcześniej potwierdził pozyskanie Bartosza Nowaka ze Stali Mielec oraz ponowne sprowadzenie 20-letniego Kacpra Michalskiego z GKS-u Katowice.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

gornikzabrze.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI