TRANSFERY

Maciej Wilusz najpewniej dołączy do Rakowa Częstochowa


03 SIERPNIA 2020, 17:44


MACIEJ WILUSZ
RAKÓW CZĘSTOCHOWA
URAL JEKATERYNBURG
ROSTÓW
POLSKA
TRANSFERYPowrót Macieja Wilusza do Polski jest bardzo bliski. "Przegląd Sportowy", który powołuje się na Twittera sprawdzonego użytkownika o nazwie "Janekx89", mówi o przenosinach obrońcy do Rakowa Częstochowa, które są na ostatniej prostej.

W drużynie Marka Papszuna były reprezentant Polski miałby zastąpić wracającego do Crystal Palace Jarosława Jacha. Angielski klub życzył sobie aż 1 miliona euro za wykup piłkarza, na co zespół Rakowa z powodów finansowych nie mógł przystać.

Natomiast Maciej Wilusz wydaje się być dobrym pomysłem na załatanie tej dziury w obronie. Trener Papszun od dłuższego czasu myślał o ściągnięciu na stałe doświadczonego stopera do swojego zespołu. 31-latek natomiast to przecież Mistrz Polski z 2015 roku oraz piłkarz, który niejedno w swojej karierze przeżył. Obecnie Wilusz pozostaje bez klubu po tym, jak nie przedłużył umowy z Uralem.

Obrońca wyjechał na podbój ligi rosyjskiej latem 2017 roku, kiedy skończył się jego kontrakt z Lechem Poznań i przeszedł do drużyny FK Rostów. Na przeszkodzie tym planom stanęła poważna kontuzja kolana na początku 2019 roku. W sumie w drużynach Rostowa i Uralu rozegrał 55 meczów w ciągu trzech lat pobytu w Rosji.

Transfer może być dobrym ruchem zarówno dla Rakowa, jak i dla Wilusza. Klub z Częstochowy wypełni lukę po utracie Jacha, natomiast dla samego obrońcy jest to szansa na powrót do regularnej gry, a także odbudowanie swojej dyspozycji.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Wiktor Kępiński

Źródło:

Przegląd Sportowy


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI