TRANSFERY

David Alaba zaoferował się FC Barcelonie


31 LIPCA 2020, 19:45


DAVID ALABA
FC BARCELONA
FC BAYERN MONACHIUM
BUNDESLIGA
HISZPANIA
TRANSFERY28-latek pragnie po wielu latach opuścić mistrza Niemiec.

Jak donosi masa serwisów piłkarskich, na czele z hiszpańskim "Sport", austriacki obrońca David Alaba po 12 latach pobytu w Bawarii pragnie zakończyć swą przygodę z Bawarczykami. Zawodnik ponoć jest sfrustrowany swoim miejscem w hierarchii ustalonej przez dyrektora Karla Heinza-Rummenige. Mianowice, sam zainteresowany oczywiście widzi siebie jako jednego z głównych kandydatów do niepodważalnego miejsca w podstawowej jedenastce, a nie tylko pojedynczego elementu roszad w zależności od poziomu oraz stylu rywala. Przez stosowanie rożnorakich rozwiązań taktycznych z wieloletniej nominalnej pozycji, czyli lewej flanki, doświadczonego defensora wygryzł młody Alphonso Davies, a na środku formacji obronnej ma on konkurencję w postaci wracającego po kontuzji Lucasa Hernandeza, równie faworyzowanego, co nieregularnego Jerome'a Boatenga oraz wszechstronnego i uniwersalnego mistrza świata z Francją Benjamina Pavarda.

Tym samym przyparty do muru etatowy wykonawca rzutów wolnych do chwili, w której ten stały fragment gry wyćwiczył do niemalże perfekcji Robert Lewandowski poczuł, że to odpowiednia pora, by zmienić otoczenie. Jednakże problem w kwestii natychmiastowego opuszczenia Niemiec może leżeć po stronie Dumy Katalonii. Klub ma niemałe problemy finansowe, których prawdopodobnie nie da się rozwiązać do zamknięcia letniego okienka transferowego. Z tego też powodu Blaugrana proponuje Austriakowi podpisanie umowy za rok, po wygaśnięciu kontraktu, gdy ten byłby już wolnym zawodnikiem. Jedynie nagłe poprawienie budżetu mogłoby sprawić, że FC Barcelona zakontraktowałaby obrońcę już teraz.

David Alaba rozegrał w trwającej kampanii 38 spotkań, w których dwukrotnie pokonał bramkarza rywali oraz tyle samo razy wykonywał kluczowe podanie. "Transfermarkt" wycenia byłego piłkarza m.in. Austrii Wiedeń, Hoffenheim czy Aspern na aż 65 milionów euro, co jest sporą kwotą jak na bocznego obrońcę.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

sport.es


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI