TRANSFERY

Oficjalnie: Waldemar Sobota wraca do Śląska Wrocław


31 LIPCA 2020, 15:29


WALDEMAR SOBOTA
ŚLĄSK WROCŁAW
FC ST. PAULI
EKSTRAKLASA
2. BUNDESLIGA
TRANSFERYDługo wyczekiwany powrót stał się faktem. Waldemar Sobota po siedmiu latach znowu zagra w barwach WKS-u. Pomocnik związał się z wrocławskim klubem dwuletnią umową, w której zawarto także opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Urodzony w Ozimku piłkarz to postać doskonale znana wszystkim kibicom wrocławskiego klubu. W Śląsku występował w latach 2010-13, stając się jedną z ikon największych jego sukcesów. Zdobył komplet medali mistrzostw Polski, w tym ten najcenniejszy - złoty - w 2012 roku oraz sięgnął po krajowy Superpuchar. Jego widowiskowa gra oraz efektowne akcje sprawiły, że stał się jednym z ulubieńców kibiców Wojskowych. Do legendy przeszedł doskonały w jego wykonaniu dwumecz z Club Brugge w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Sobota grał kapitalnie, strzelił dwa gole i poprowadził Śląsk do awansu. W sumie dla Trójkolorowych rozegrał aż 120 meczów, zdobywając 19 bramek. Teraz będzie miał okazję jeszcze poprawić bilans.

- Nasze wspólne rozmowy na temat powrotu Waldka do Wrocławia trwały już od dłuższego czasu. Jesteśmy szczęśliwi, że osiągnęliśmy porozumienie i zawodnik tak wysokiej klasy wzmocni nasz zespół. Doświadczenie Waldka z pewnością będzie bardzo cenne, zarówno na boisku, jak i poza nim, a jego wszechstronność pozwala mu z powodzeniem występować na kilku pozycjach, w tym również w środku pola – podkreśla Dariusz Sztylka, czyli dyrektor sportowy drużyny WKS-u.

Jeszcze jako piłkarz Trójkolorowych Sobota trafił do reprezentacji Polski, w której zagrał łącznie 18 razy. Na swoim koncie ma m.in. występ w zwycięskim meczu z Niemcami ówczesnymi mistrzami świata w 2014 roku na Stadionie Narodowym.

W latach 2013-2015 Sobota reprezentował Club Brugge, z którym zdobył Puchar Belgii oraz występował w Lidze Europy. Następnie przez pięć lat był zawodnikiem niemieckiego FC Sankt Pauli. Na poziomie 2. Bundesligi i w Pucharze Niemiec zaliczył w sumie 148 spotkań, okraszonych 15 golami. W niektórych meczach występował nawet z opaską kapitańską. Po wygaśnięciu umowy z niemieckim klubem, Waldemar Sobota podpisał dwuletni kontrakt z ukochanym WKS-em.

- Towarzyszą mi wielkie emocje oraz nie mogę doczekać się, kiedy ponownie wybiegnę na boisko w koszulce Śląska. Mam duży sentyment do tego klubu i przez ostatnie siedem lat starałem się śledzić wszystkie doniesienia na temat WKS-u. Chcę jednak podkreślić, że jestem tu dlatego, bo znów chciałbym osiągać z tą drużyną sukcesy – mówi Waldemar Sobota. Waldek będzie grał z numerem 28.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

slaskwroclaw.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI