ANGLIA

Kamil Grosicki spełnia swoje marzenie


30 LIPCA 2020, 13:07


KAMIL GROSICKI
WEST BROMWICH ALBION FC
HULL CITY FC
PREMIER LEAGUE
CHAMPIONSHIPKamil Grosicki przeżywa dobry okres w swojej karierze.

Marzeniem polskiego skrzydłowego zawsze była gra na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii. 31 stycznia 2017 roku popularny Turbo Grosik zamienił Stade Rennais na grające wówczas w Premier League Hull City, a jego marzenie stało się faktem. Romans z elitą nie trwał jednak długo. W całej rundzie wiosennej sezonu 16/17 Polak wystąpił we wszystkich możliwych do rozegrania piętnastu meczach, po czym odnotował w swoim CV spadek do rozgrywek Championship.

Na zapleczu Premier League reprezentant Polski utknął aż do sezonu 19/20. 31 stycznia 2020 roku Grosik przeniósł się do West Bromwich Albion walczącego o bezpośredni awans, parafując 1,5-roczną umowę. W układance 51-letniego Slavena Bilicia Polak nie jest jednak tak istotnym ogniwem jak miało to miejsce u jego poprzedniego pracodawcy. Po przeprowadzce zameldował się na boisku czternastokrotnie notując jedno trafienie i trzy ostatnie podania. Z pewnością ma na to wpływ jego wiek (32 lata) oraz duża konkurencja na preferowanej pozycji.

Jak dalej potoczą się losy polskiego Turbo w ekipie The Baggies? Przekonamy się już w nowym sezonie Premier League, w którym zagra też Leeds Mateusza Klicha.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Filip Szmyt

Źródło:

własne | Fot. Premier League


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI