TRANSFERY

Oficjalnie: Dwie nowe twarze w Wiśle Płock


30 LIPCA 2020, 12:33


FILIP LESNIAK
WOJCIECH SZUMILAS
WISŁA PŁOCK
TOTTENHAM HOTSPUR
PKO EKSTRAKLASAKlub poinformował o pozyskaniu Filipa Lesniaka oraz Wojciecha Szumilasa.

Lesniak to Słowak, który ostatni sezon spędził w duńskim Silkeborgu, gdzie był podstawowym zawodnikiem, a do którego był wypożyczony z Aalborgu BK. Jednak szczególnie przeszłość byłego młodzieżowego reprezentanta Słowacji robi wielkie wrażenie. 24-latek ma bowiem za sobą wiele lat spędzonych w młodzieżówkach Tottenhamu Hotspur, a nawet miał okazję zadebiutować w seniorskiej Premier League. W jedynym meczu jaki rozegrał przeciwko Leicester City w sezonie 2016/17 zaliczył nawet asystę. Lesniak występuje na pozycji defensywnego pomocnika i prawdopodobnie będzie w zespole Nafciarzy zastępcą Dominika Furmana, który jest coraz bliżej opuszczenia Płocka. "Transfermarkt" wycenia Słowaka na 300 tys.

Drugim piłkarzem, który zasili szeregi Wisły jest Wojciech Szumilas. Ofensywny pomocnik poprzedni sezon spędził w GKSie Tychy, którego jest też wychowankiem. W drużynie z Tychów w kampanii 2019/20 wystąpił w 22 meczach, w których strzelił 8 bramek i zanotował 2 asysty. Nie jest to może tak spektakularny transfer jak w przypadku Filipa Lesniaka, ale młody 23-letni Polak również może być solidnym wzmocnieniem zespołu dowodzonego przez trenera Radosława Sobolewskiego.

Obaj zawodnicy przyszli do Wisły na zasadzie wolnego transferu. Nie da się więc ukryć, że Nafciarze dobrze wykorzystali okazję, by za darmo pozyskać dwóch wartościowych piłkarzy. Wraz z początkiem sezonu będziemy mogli ocenić, jak wiele wniosą do swojej nowej drużyny. Kampania 2020/2021 ruszy już 22 sierpnia.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Wiktor Kępiński

Źródło:

wisla-plock.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI