TRANSFERY

Oficjalnie: Arka Gdynia wypożyczyła Juliusza Letniowskiego


27 LIPCA 2020, 20:35


JULIUSZ LETNIOWSKI
LECH POZNAŃ
ARKA GDYNIA
EKSTRAKLASA
FORTUNA 1 LIGA
TRANSFERYPomocnik Lecha Poznań, Juliusz Letniowski, najbliższy rok spędzi na cennym wypożyczeniu. 22-latek w sezonie 2020/21 będzie reprezentować Arkę Gdynia. - Dzięki regularnej grze liczymy na dalszy rozwój Julka - mówi trener Kolejorza.

Letniowski jest wychowankiem Lechii Gdańsk, w której występował od piątego roku życia. Piłkarz występuje na pozycji ofensywnego pomocnika, a w swojej karierze - poza ekipą Zielono-Białych - reprezentował również Bałtyk Gdynia oraz Bytovię Bytów. - Wiemy, że w zawodniku drzemie ogromny potencjał. Liczymy, że dzięki regularnej grze na wypożyczeniu Juliusz mocniej się rozwinie, a po powrocie do Kolejorza znacznie przyczyni się do sukcesów zespołu i będzie mocnym punktem na pozycji "dziesiątki" - mówi Dariusz Żuraw, czyli pierwszy trener Lecha Poznań.

Letniowski w niebiesko-białych barwach rozegrał sześć spotkań, w których zanotował jedną asystę. 22-latek w poprzednim sezonie piętnaście razy zagrał także w rezerwach Kolejorza. Pomocnik na drugoligowych boiskach strzelił pięć goli oraz trzykrotnie popisał się kluczowym podaniem przy trafieniach kolegów.

- Urazy uniemożliwiły Julkowi pokazanie pełni swoich umiejętności. Wspólnie zdecydowaliśmy więc, że najważniejsza jest teraz regularna gra, więc stąd to wypożyczenie. Arka będzie dobrym miejscem dla rozwoju zawodnika, a po tym sezonie spędzonym w pierwszej lidze liczymy, że wróci do Poznania, powalczy o wyjściowy skład i wtedy pokaże pełnię swoich umiejętności - kończy trener Żuraw.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

lechpoznan.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI