TRANSFERY

Josip Juranović zbliża się do Legii Warszawa


26 LIPCA 2020, 15:00


JOSIP JURANOVIĆ
LEGIA WARSZAWA
HAJDUK SPLIT
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYJak podaje portal "Legia.net", powołujący się na informacje dostarczone przez "Super Express", prawy obrońca ma podpisać kontrakt już w przyszłym tygodniu.

Zbrojenia przed walką o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów ekipa Aleksandara Vukovicia chce rozpocząć od pozyskania właśnie Josipa Juranovicia. Chorwat obecnie występuje w drużynie Hajduka Split. W piątej drużynie ligi chorwackiej w tym sezonie wystąpił w 34 meczach i był podstawowym defensorem. Strzelił w nich 2 gole i zaliczył 3 asysty, co jest dość poprawnym wynikiem jak na obrońcę.

Możliwość pozyskania 24-latka Wojskowi sondowali już w zeszłym roku. Wtedy jednak przeszkodą okazały się wysokie wymagania chorwackiego zespołu, który za swojego zawodnika chciał otrzymać co najmniej milion euro. Teraz Hajduk oczekuje dużo mniej, bo około 400 tysięcy euro, gdyż kontrakt Juranovicia kończy się w przyszłym roku, co oznacza, że od stycznia mógłby odejść z klubu za darmo.

Legioniści gotowi są zapłacić taką kwotę za prawego obrońcę. Prawdopodobnie jest to związane z możliwością odejścia z klubu innych prawych defensorów stołecznego zespołu, czyli Pawła Stolarskiego oraz Michała Karbownika, a także poważną kontuzją Marko Vesovicia, który na boisko może wrócić dopiero w lutym 2021 roku. Bez wątpienia Juranović byłby poważnym wzmocnieniem, który mógłby załatać dziurę na prawej stronie warszawskiej Legii na kilka przyszłych sezonów.Wiktor Kępiński

Źródło:

legia.net


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI