POLSKA

ŁKS Łódź kończy rozbudowę stadionu


24 LIPCA 2020, 11:56


WOJCIECH STAWOWY
KAZIMIERZ MOSKAL
KRZYSZTOF PRZYTUŁA
ŁKS ŁÓDŹ
FORTUNA 1 LIGAKibice ŁKS-u Łódź wkrótce będą jeszcze liczniej przychodzić na mecze.

Siedem - tyle lat Rycerze Wiosny czekali, aby powrócić na najwyższy szczebel rogrywkowy w Polsce. Wymarzony awans do elity okazał się jednak bolesnym zderzeniem z rzeczywistością, bowiem na 5. kolejek przed końcem sezonu 19/20 beniaminek był pewny spadku. Relegacja nie ma jednak wpływu na finalizację rozbudowy stadionu klubu, który położony jest przy aleji Unii Lubelskiej 2 w Łodzi.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez "Polsatsport.pl" szefowi firmy "Mirbud" Jerzemu Mirgosowi zależy na wcześniejszym oddaniu inwestycji mimo faktu, iż pierwotny termin ukończenia budowy ustalony został na dopiero czerwiec 2022.

Koszt bieżącego projektu wynosi 129 mln zł. Obejmuje on dobudowanie trzech trybun, treningowe boisko piłkarskie, małą halę do gier zespołowych na 3 tys. widzów oraz halę widowiskowo-sportową "Atlas Arena". Sam stadion pomieści co najmniej 18 tys. osób. Warto nadmienić, że pierwsza część stadionu została w 2015 r. wybudowana przez tę samą firmę, która zajmuje się obecną rozbudową. Będąca aktualnie w użytku trybuna może pomieścić 5,7 tysięcy, a jej koszt wyniósł 94 mln.

Co ciekawe, jednym z udziałowców Łódzkiego Klubu Sportowego jest... Marcin Gortat. Czy legenda polskiej koszykówki będzie cieszyć się z powrotnego awansu po roku rozłąki z Ekstraklasą na koniec sezonu 20/21? Przekonamy się już wkrótce.

 Filip Szmyt

Źródło:

lkslodz.pl, polsatsport.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI