WŁOCHY

Mauricio Pochettino może objąć Juventus


22 LIPCA 2020, 15:18


MAURICIO POCHETTINO
MAURIZIO SARRI
JUVENTUS TURYN
TOTTENHAM HOTSPUR
ARGENTYNAWłoskie gazety donoszą, że pozycja obecnego trenera Starej Damy, Maurizio Sarriego, nie jest pewna, dlatego włodarze klubu z Turynu poważnie myślą o zatrudnieniu nowego szkoleniowca, a głównym kandydatem jest Pochettino.

Już kilka dni temu dziennik "La Gazetta Dello Sport" sugerował, że w przypadku niezadowalającej gry Juve w Serie A i Lidze Mistrzów w następnych dniach, zmiana trenera będzie nieunikniona. Drużyna Sarriego pomimo bardzo prawdopodobnego zdobycia tytułu mistrzowskiego nie prezentuje gry, jaką od zespołu oczekują włodarze oraz kibice. Juventus rzadko w tym sezonie popisuje się ofensywną i ładną dla oka grą. Lekarstwem na ten problem miałby być Mauricio Pochettino.

Argentyński trener od listopada ubiegłego roku pozostaje bez pracy, od kiedy został zwolniony z Tottenhamu. W ciągu pięciu lat pracy ze Spurs potrafił on na stałe wprowadzić swój zespół do czołówki Premier League oraz doprowadzić Londyńczyków do finału Ligi Mistrzów, co jest największym sukcesem klubu w ostatnich kilkunastu latach. Pracując dla Starej Damy jego celem z pewnością byłoby wygranie dla Turyńczyków upragnionego Pucharu Mistrzów, ale także to, aby turyńska drużyna zaczęła w końcu grać atrakcyjny dla oka fanów futbol.

Obecnie portal "La Stampa" informuje, że Juventus już kontaktował się wstępnie z przedstawicielem Pochettino. O przyszłości Sarriego ma zadecydować głównie zbliżający się mecz rewanżowy 1/8 finału Ligi Mistrzów z Lyonem. W pierwszym meczu Turyńczycy przegrali na wyjeździe 0:1 i teraz muszą odrabiać straty z niełatwym przeciwnikiem. W przypadku niepowodzenia, bardzo prawdopodobne, że tego lata zobaczymy zmianę na ławce szkoleniowej popularnej Starej Damy.Wiktor Kępiński

Źródło:

La Gazetta Dello Sport, La Stampa | Fot. Juventus FC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI