TRANSFERY

Oficjalnie: Zagłębie Lubin przejmuje Jakuba Żubrowskiego


22 LIPCA 2020, 13:05


JAKUB ŻUBROWSKI
ZAGŁĘBIE LUBIN
KORONA KIELCE
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYZagłębie z radością informuje, że 28-letni pomocnik Jakub Żubrowski został nowym zawodnikiem ekipy z Lubina. Były zawodnik Korony Kielce trafił do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu. Umowa Żubrowskiego będzie obowiązywać aż do 30 czerwca 2023 roku, czyli przez najbliższe trzy lata.

Żubrowski jest wychowankiem Korony Kielce, gdzie do 2012 roku występował w zespole Młodej Ekstraklasy. Później środkowy pomocnik został zawodnikiem trzecioligowej wówczas Stali Mielec. Już w pierwszym sezonie wraz z zespołem wywalczył awans do II ligi. Po trzech latach spędzonych na trzecim poziomie rozgrywkowym, mielczanie awansowali na zaplecze Ekstraklasy, w czym dużą zasługę miał właśnie Żubrowski, który łącznie na poziomie II ligi rozegrał 78 spotkań, zdobył 4 gole i zanotował jedną asystę, co jest niezłym wynikiem.

Po awansie do pierwszej ligi Jakub rozegrał tylko jedną rundę dla Stali, po czym wrócił do zespołu, w którym zaczynał swoją piłkarską karierę. 10 stycznia 2017 roku ponownie został zawodnikiem Korony Kielce. Kuba niemal z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem Złocisto-Krwistych i oprócz debiutu z Górnikiem Łęczna wszystkie pozostałe mecze rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty. Wyjątkiem było tylko spotkanie z Termaliką Nieciecza, kiedy to Żubrowski pauzował z powodu czwartej żółtej kartki w sezonie. Podsumowując wszystkie występy w pierwszej drużynie Korony, 28-letni pomocnik zgromadził ich 106, w których strzelił 2 bramki, a do tego zaliczył 5 asyst jako defensywny pomocnik.

- Cieszymy się, że Kuba trafił do naszej drużyny. Rozmowy na temat jego osoby trwały ponad pół roku i jesteśmy zadowoleni, że wszystko dotarło do szczęśliwego końca. Cenimy Kubę za pracę, jaką wykonuje w odbiorze piłki, a także przy jej wyprowadzaniu w akcjach ofensywnych. Dodatkowo jest to uniwersalny zawodnik, który może zagrać właściwie na każdej pozycji w środku pola. Jestem pewny, że jego jakość podwyższy rywalizację w zespole i „siłę szatni”. Życzę mu wszystkiego dobrego - powiedział prezes zarządu ekipy Zagłębia Lubin, czyli Artur Jankowski.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

zaglebie.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI