TRANSFERY

Oficjalnie: Nathan Ferguson piłkarzem Crystal Palace


21 LIPCA 2020, 21:40


NATHAN FERGUSON
CRYSTAL PALACE FC
WEST BROMWICH ALBION
CHAMPIONSHIP
TRANSFERY19-latek od następnego sezonu będzie grał w Premier League.

Crystal Palace poinformowało nas o zakontraktowaniu przez władze The Eagles na zasadzie wolnego transferu obrońcy Nathana Fergusona. Umowa została zwarta między graczem, a nowym pracodawcą na okres trzech lat i obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Czternasta dotychczas ekipa najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii nie musiała wydać na tę transakcję ani centa, ponieważ kadrowicz do lat 19-stu od 1 lipca był bez klubu po tym, jak wraz z końcem tego dnia przestał on być zawodnikiem West Bromwich Albion znanego jako ekipa popularnych The Baggies.

Mimo, iż przed ostatnią kolejką Championship drużyna, w której występuje Kamil Grosicki jest wiceliderem, co na ten moment daje WBA bezpośredni awans do Premier League, tak być może nastolatek chciał być pewien występów w tych rozgrywkach, a co za tym idzie zaliczyć teoretyczny progres w swojej karierze.

Nathan Ferguson w tegorocznej kampanii wystąpił w 21 spotkaniach, w których strzelił bramkę i zaliczył asystę. "Transfermarkt" wycenia Anglika na 4 miliony €.

 Michał Nadrowski

Źródło:

cpfc.co.uk


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI