TRANSFERY

Oficjalnie: Sevilla wykupiła Suso


20 LIPCA 2020, 20:47


SUSO
SEVILLA FC
AC MILAN
PRIMERA DIVISION
SERIE A
HISZPANIA
WŁOCHY
TRANSFERYPrawy skrzydłowy na stałe przenosi się do Andaluzji.

Na oficjalnej klubowej stronie internetowej Sevilla poinformowała o swojej decyzji dotyczącej zakupu skrzydłowego po upłynięciu okresu wypożyczenia z drużyny Czerwono-Czarnych. Zawodnik podpisał pięcioletni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku. Kwota wydaje się korzystna dla obu stron transakcji, bo wynosi około 24 milionów €. Klub z Mediolanu bez żadnych wątpliwości uważa, że odejście tego 26-latka, patrząc na obecną formę i styl, jakim imponuje po powrocie do rozgrywek po przerwie wywołanej pandemią drużyna Rossonerich, jest niezwykle fortunnym zrządzeniem losu i swego rodzaju pozbyciem się zbędnego ciężaru. W końcu we Włoszech zarzucano mu zbyt indywidualną, a także nieskuteczną grę.

W Sevilli zaś ilość pieniędzy, jaką trzeba było wydać na transfer Suso jest podobno uznawana za adekwatną do poziomu, jaki reprezentuje ofensywny gracz. W nowej drużynie będzie rywalizował o miejsce w składzie z mającym za sobą bardzo dobry sezon Lucasem Ocamposem, który z miejsca stał się gwiazdą hiszpańskiej La Liga.

W zakończonych w niedzielę rozgrywkach La Ligi Santander Hiszpan w 19 meczach strzelił bramkę i zaliczył asystę, co nie jest imponującym wynikiem. Znany portal "Transfermarkt" wycenia skrzydłowego na kwotę mniej więcej 17,5 miliona euro.

 Michał Nadrowski

Źródło:

sevillafc.es


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI