TRANSFERY

Oficjalnie: Cracovia przedstawiła Michaela Gardawskiego


20 LIPCA 2020, 15:38


MICHAEL GARDAWSKI
CRACOVIA
KORONA KIELCE
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYNiemiecki prawy obrońca o polskich korzeniach - Michael Gardawski - po wygaśnięciu umowy z Koroną Kielce nie musiał długo szukać nowego klubu.

29-letni piłkarz od nowego sezonu będzie występował w barwach MKS Cracovii. Podpisał on z Pasami kontrakt na dwa lata z możliwością przedłużenia o rok. Były młodzieżowy reprezentant Niemiec spadł w tym roku wraz z Koroną z Ekstraklasy, lecz akurat on prezentował się dobrze oraz z pewnością zasłużył na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ciągu trzech lat występów w kieleckim zespole Gardawski zagrał w aż 78 meczach, co wydaje się dosyć imponującym wynikiem.

Drużyna Michała Probierza rozpoczyna więc letnie transfery od wzmocnienia linii defensywy. Przypomnijmy, że do Krakowa przybył też napastnik Marcos Alvarez, którego przejście zostało już ustalone zimą. Pasy czeka jeszcze niedługo ostatnie i najważniejsze spotkanie sezonu przeciwko Lechii Gdańsk w finale Pucharu Polski. Cracovia jednak wyczekuje również decyzji w sprawie kar za korupcję, w którą klub był zamieszany w sezonie 2003/04. Jak widać więc, kibice drużyny nie mogą tego lata narzekać na brak emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i też negatywnych.

 Wiktor Kępiński

Źródło:

cracovia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI