TRANSFERY

Jorge Felix odejdzie z Piasta Gliwice?


20 LIPCA 2020, 13:32


JORGE FELIX
PIAST GLIWICE
LEGIA WARSZAWA
CRACOVIA
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYJak donoszą serwisy "Legia.net" i "Sport.tvp.pl", Jorge Felix reprezentujący barwy Piasta Gliwice opuści w tym okienku trzecią najlepszą drużynę PKO Ekstraklasy.

Wczoraj zakończył się sezon Ekstraklasy, już wcześniej poznaliśmy mistrza kraju, spadkowiczów i ekipy, które zakwalifikowały się do eliminacji do Ligi Europy. Przyznano również nagrody dla najlepszych zawodników minionego sezonu. Nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu zgarnął właśnie ofensywny zawodnik Piasta Gliwice - Jorge Felix. W tym sezonie Ekstraklasy wystąpił w 33 spotkaniach, zdobywając 16 bramek i notując 4 ostatnie podania. Te statystyki w zupełności wystarczyły mu, żeby uzyskać tytuł najlepszego zawodnika naszej rodzimej ligi.

Sam zawodnik przyznaje, że zainteresowanie jego usługami wyraziło wiele klubów, w tym ligowi rywale Piasta: Legia, Cracovia i wiele zagranicznych drużyn. - Wiem, że mój agent swego czasu rozmawiał z Legią, która jest jedną z zainteresowanych mną drużyn, ale teraz posiadam na stole około 5–10 ofert potwierdzonych już na piśmie, a kolejnych 20 klubów zgłaszało zainteresowanie ustnie, przekonując mnie za pomocą wielu różnych rzeczy. Mam możliwość kontynuowania swojej kariery w Europie, ale też w miejscach bardziej egzotycznych, jak Stany Zjednoczone czy Korea Południowa - przyznał 28-letni Hiszpan, najlepszy gracz sezonu Ekstraklasy.

Jak wcześniej podawaliśmy na naszej stronie Legia usilnie poszukuje wzomcnienia ofensywy, jednym z kandydatów do wzmocnienia ataku drużyny mistrza kraju jest Bartosz Kapustka. Jorge Felix jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem i może grać zarówno na dziesiątce, jak i na szpicy, ale w Legii byłby kandydatem do gry na lewym skrzydle, gdzie również świetnie się odnajduje. Oczywiście dla zawodnika z perspektywy finansowej odejście do zagranicznej ligi byłoby lepszym wyborem, ale w stołecznej ekipie ma szansę zagrać w europejskich pucharach. Kontrakt zawodnika wygasł wraz z zakończeniem sezonu, więc jest do wzięcia za darmo, "Transfermarkt.de" wycenia hiszpańskiego zawodnika na około 800 tysięcy euro.Przemysław Kołodziejski

Źródło:

legia.net


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI