FRANCJA

Oficjalnie: Niko Kovac szkoleniowcem AS Monaco


19 LIPCA 2020, 23:15


NICO KOVAC
MONACO
BAYERN MONACHIUM
NIEMCY
FRANCJA
CHORWACJA
TRANSFERYChorwat po kilkumiesięcznym bezrobociu znalazł zatrudnienie we Francji.

Jak poinformował francuski klub, spekulacje dotyczące objęcia dziewiątego klubu Ligue 1 przez byłego reprezentanta Chorwacji stały się w końcu faktem. W niedzielę podpisał on oficjalny kontrakt, który obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. 48-latek pozostawał bez pracy od 8 miesięcy, kiedy to został zwolniony z posady coacha mistrza Niemiec - Bayernu Monachium. Pod wodzą byłego piłkarza klub jak na swoje standardy prezentował się bardzo nieregularnie i niestety dosyć często był upokarzany przez słabsze w teorii drużyny. Jednak dyrektor sportowy monakijskiej ekipy Paul Mitchell uważa, że Chorwat jest o wiele bardziej doświadczony i co za tym idzie bardziej godny zaufania od dotychczasowego trenera Roberto Moreno.

Takimi słowami wypowiedział się Niko Kovacu: "Z radością witamy go w naszym klubie. Nadchodzący sezon będzie otwarciem nowego rozdziału w AS Monaco. Niko jest bardzo ceniony za swoją pracę w selekcjonowaniu młodych piłkarzy, ale także zarządzaniu sprawdzonymi zawodnikami. Jestem wręcz przekonany, że jego spore doświadczenie i osobowość będzie atutem, który pomoże zrealizować nasze cele".

83-krotny były reprezentant Chorwacji podczas swej kariery szkoleniowca miał pod swą wodzą takie kluby jak Red Bull Salzburg, Eintracht Frankfurt czy także wspomniany wyżej Bayern. Pełnił również rolę selekcjonera kadry narodowej.

 Michał Nadrowski

Źródło:

asmonaco.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI