TRANSFERY

Trzy niemieckie zespoły po Ricardo Rodrigueza


18 LIPCA 2020, 22:30


RICARDO RODRIGUEZ
MILAN
HERTHA BERLIN
BUNDESLIGA
SERIE A
SZWAJCARIA
TRANSFERY27-latek prawdopodobnie opuści Mediolan na rzecz powrotu do Bundesligi.

Jak informuje portal "GFFN", w związku z brakiem możliwości regularnej gry w barwach Rossonerich, po powrocie z wypożyczenia z PSV Eindhoven włoski klub zamierza tym razem już definitywnie pożegnać się z 27-letnim Szwajcarem. Niesatysfakcjonująca liczba minut nie jest jedynie efektem spadającej z meczu na mecz formy bocznego obrońcy, lecz również niezwykle silnej konkurencji na lewej flance w postaci rozgrywającego świetną kampanię Theo Hernandeza. Tym samym obie strony są zwolennikiem zakończenia trwającej trzy lata współpracy, a sam zainteresowany najbliżej jest powrotu do Bundesligi, w której był filarem defensywnej formacji ekipy VfL Wolfsburg, a ponadto był niebywale skutecznym egzekutorem głównie stałych fragmentów gry. Wśród potencjalnych przyszłych pracodawców wymienia się Eintracht Frankfurt, TSG Hoffenheim i Herthę Berlin.

Kontrakt zawodnika wygasa 30 czerwca 2021 roku, co oznacza, że najbliższe okienko transferowe jest ostatnim sygnałem dla Milanu, by cokolwiek zarobić.

1 lipca 2017 roku Ricardo Rodriguez przeszedł do Włoch, a do kasy Wilków wpłynęło 15 milionów euro. Wcześniej występował jedynie w klubie z rodzinnego miasta - FC Zürich. Portal "Transfermarkt" wycenia obrońcę na 5,5 miliona €. Mimo to mówi się o tym, że kwota przyszłej transakcji ma oscylować w granicach tylko 3 milionów.Michał Nadrowski

Źródło:

GFFN


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI