TRANSFERY

Oficjalnie: Marc Cucurella definitywnie w Getafe


17 LIPCA 2020, 19:41


MARC CUCURELLA
GETAFE CF
FC BARCELONA
LA LIGA SANTANDER
HISZPANIA
TRANSFERYNiespełna 22-letni gracz został wykupiony z Blaugrany.

Świat piłkarski od jakiegoś czasu jest bardzo zaskoczony nieudanymi wyczynami katalońskiego klubu zarówno w rozgrywkach, gdzie żaden zawodnik wydaje się nie być w formie, jak i na rynku transferowym, na którym według specjalistów, a także kibiców zarząd podejmuje nierozsądne decyzje, najczęściej związane z wydaniem fortuny na nieodpowiednich zawodników. Tym razem jednak wydaje się, że z transakcji, z której dało się wycisnąć o wiele więcej pieniędzy, by podreperować budżet klubowy, prezes Bartomeu zarobił o wiele za mało, mimo iż zastrzeżono sobie 10% od kwoty następnej sprzedaży wychowanka o mega dużym potencjale.

Cucurella, z którego w Katalonii zrezygnowano już drugi raz (wcześniej był już wypożyczany i sprzedany do Eibaru), został zakupiony przez klub z siedzibą na przedmieściach Madrytu za jedynie 10 milionów euro. Biorąc pod uwagę młody wiek, potencjał oraz wszechstronność tego zawodnika (na lewej stronie może występować od obrony aż po bycie skrzydłowym) cena ta ma raczej charakter promocyjny. Umowa jest długoterminowa - obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.

W obecnej kampanii lewonożny 22-latek wystąpił aż w 44 spotkaniach, w których zdobył 1 bramkę i zanotował 6 asyst. Portal "Transfermarkt" wycenia Hiszpana na kwotę mniej więcej 18 milionów, ale jego wartość rynkowa systematycznie rośnie.

 Michał Nadrowski

Źródło:

Marca


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI