TRANSFERY

Jude Bellingham na testach medycznych w Borussii Dortmund


16 LIPCA 2020, 18:06


JUDE BELLINGHAM
BORUSSIA DORTMUND
BIRMINGHAM CITY
BUNDESLIGA
NIEMCY
TRANSFERYSaga z udziałem pomocnika dobiega już końca.

Jak informuje "Sky Sports", zawodnik występujący na zapleczu Premier League w Birmingham City pojawił się już w NIemczech na testach medycznych, po których w ciągu najbliższych dni, w razie ich powodzenia zostanie zaprezentowany jako nowy nabytek BVB. Od dłuższego czasu spekulowało się o możliwości przeniesienia się tego nastolatka do Dortmundu, mimo równie ogromnego zainteresowania nim Manchesteru United, który swego czasu oferował 20 milionów euro za zawodnika.

Aktualnie osiemnasta drużyna Championship zaakceptowała ofertę naszych zachodnich sąsiadów, opiewającą na 21 milionów funtów. BVB widzi w graczu urodzonym w 2003 roku niesamowity potencjał i stawia go w roli kandydata na przyszego gwiazdora światowego formatu. Sam zainteresowany ma być pod wrażeniem myśli szkoleniowej wicemistrza Niemiec oraz tego, jak w drużynie prowadzonej przez Luciena Favre'a rozwinął się jego rodak Jadon Sancho, z miejsca stając się jednym z najlepszych zawodników młodego pokolenia.

Pomimo dopiero 17 lat, Bellingham był w tej kampanii niezwykle eksploatowany przez trenera Pepa Cloteta. Zagrał on w 42 spotkaniach, w których strzelił 4 gole i asystował trzykrotnie. "Transfermarkt" wycenia Anglika na około 11 milionów euro.

 Michał Nadrowski

Źródło:

Sky Sports


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI