TRANSFERY

Oficjalnie: Tomasz Brzyski zawodnikiem Chełmianki Chełm


11 LIPCA 2020, 15:59


TOMASZ BRZYSKI
CHEŁMIANKA CHEŁM
LEGIA WARSZAWA
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYTomasz Brzyski, mający na koncie blisko 300 meczów na poziomie Ekstraklasy, czterokrotny mistrz Polski z Legią Warszawa, były reprezentant kraju, został dziś nowym zawodnikiem ChKS Chełmianka. Mimo 38 lat piłkarz ten w dalszym ciągu może imponować swoimi umiejętnościami, a także ogromnym doświadczeniem.

To najlepsza lewa noga w tej lidze - taką opinię głoszą ci, którzy od kilku lat bacznie śledzą rozgrywki w grupie czwartej. Tomasz Brzyski, bo o nim mowa, po latach gry w Ekstraklasie, dwa lata temu podjął decyzję o powrocie do Lublina, gdzie stawiał pierwsze kroki w piłce nożnej. Wybór padł nie na Lubliniankę, w której zaczynał, a walczący o drugą ligę Motor Lublin, w którym grał przez półtora sezonu. Ostatnie pół roku Brzyski spędził już na Wieniawie w barwach rodzimej Lublinianki.

W swojej bogatej karierze piłkarskiej Tomasz Brzyski wywalczył szereg tytułów. Jest czterokrotnym mistrzem Polski z Legią Warszawa, z tym samym klubem zdobył też trzykrotnie Puchar Polski. Grał w europejskich pucharach i reprezentacji kraju. W Ekstraklasie rozegrał 298 spotkań, z czego 93 w barwach Legii. Ponadto 77 razy nakładał koszulkę Polonii Warszawa, 59 - Ruchu Chorzów, 29 - Sandecji Nowy Sącz, 22 - Cracovii Kraków, 16 - Korony Kielce i 2 - Górnika Łęczna. Jako boczny obrońca w Ekstraklasie strzelił aż trzynaście goli, co wydaje się niezłym wynikiem.

Tomasz Brzyski reprezentował także barwy Orląt Radzyń Podlaski i w drugiej lidze - Radomiaka. Siedmiokrotnie wystąpił w reprezentacji Polski, strzelając 1 bramkę.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

chelmianka.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI