TRANSFERY

Christian Gytkjaer przejdzie do Legii Warszawa?


16 CZERWCA 2020, 16:05


CHRISTIAN GYTKJAER
LECH POZNAŃ
LEGIA WARSZAWA
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYTo może być absolutny hit transferowy PKO Ekstraklasy. Jak informuje dobrze zorientowany w realiach polskiej piłki, użytkownik Twittera - Janekx89, temat przenosin Christiana Gytkjaera do Legii Warszawa zdaje się być poważniejszy.

Duńczyk jest aktualnie zawodnikiem Lecha Poznań. 30-latek trafił na Bułgarską w lipcu 2017 roku i z miejsca stał się jednym z najważniejszych ogniw popularnego Kolejorza. W obecnie trwającej kampanii, Gytkjaer zdobył 20 bramek w Ekstraklasie, co czyni go najlepszym strzelcem naszej rodzimej ligi. Przez niemal trzy lata gry na polskich boiskach, napastnik wystąpił w 112 meczach, zdobywając łącznie aż 61 goli.

Mimo tak świetnych statystyk szanse na pozostanie Duńczyka na Bułgarskiej są bardzo niewielkie. Umowa Gytkjaera wygasa już 30 czerwca obecnego roku, a sam napastnik nie wykazuje większych chęci na jej przedłużenie. Pojawiało się wiele informacji dotyczących ewentualnego podpisania nowego kontraktu, jednak na chwilę obecną 30-latkowi jest o wiele bliżej do rychłej zmiany barw klubowych.

Taką sytuację spróbuje wykorzystać Legia Warszawa. Drużyna Wojskowych chce zakontraktować piłkarza, nie płacąc za niego żadnej kwoty odstępnego. Działacze z Warszawy są przygotowani na zaoferowanie ogromnej, jak na realia polskiej ligi pensji dla 9-krotnego reprezentanta Danii, który może z miejsca stać się najlepiej opłacanym piłkarzem Ekstraklasy. Cała sytuacja wydaje się bardzo ciekawa i z dużą niecierpliwością czekamy na dalsze informacje transferowe w tej sprawie.Mateusz Okraszewski

Źródło:

Janekx89


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI