TRANSFERY

Jeff Hendrick dołączy do AC Milanu?


30 MAJA 2020, 12:50


JEFF HENDRICK
BURNLEY
AC MILAN
ANGLIA
WŁOCHY
IRLANDIA
PREMIER LEAGUE
SERIE AAC Milan wykazuje poważne zainteresowanie 54-krotnym reprezentantem Irlandii - Jeffem Hendrickiem. Rossoneri chcą wykorzystać fakt, iż piłkarzowi Burnley w czerwcu kończy się kontrakt - informuje nas stacja "Sky Sports".

W ostatnich tygodniach najlepsze włoskie drużyny bacznie obserwowały rynek piłkarzy występujących na co dzień w ligach angielskich. Ekipy z Serie A poszukują młodych i perspektywicznych zawodników oraz piłkarzy, którym kończą się kontrakty z obecnymi pracodawcami. Taki zabieg jest spowodowany pandemią wirusa COVID-19, który znacznie uszczuplił możliwości budżetowe włoskich ekip.

Zwalniać na rynku transferowym nie zamierza jednak AC Milan. Jak informują angielskie media, Rossoneri zagięli parol na Jeffa Hendricka. Zawodnik Burnley przeniósł się na Turf Moor z Derby County. W obecnie trwającym sezonie piłkarz rozegrał dla The Clarets 27 spotkań, notując na swoim koncie 3 bramki. Milan chce wykorzystać fakt, że Irlandczykowi już za niespełna miesiąc wygasa kontrakt z obecnym pracodawcą. W ten sposób ACM uniknie wpłaty kwoty odstępnego.

Sam Hendrick nie kwapi się do przedłużenia umowy z Burnley. Władze The Clarets chcą zatrzymać w drużynie swojego pomocnika, jednak ostateczny głos ma należeć właśnie do Hendricka. "Transfermarkt" wycenia piłkarza na 9 milionów.Mateusz Okraszewski

Źródło:

Sky Sports


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI