TRANSFERY

Juventus rozważa pozyskanie Ousmane'a Dembele


25 MAJA 2020, 23:03


OUSMANE DEMBELE
JUVENTUS FC
TURYN
FC BARCELONA
FRANCJA
HISZPANIA
TRANSFERYFC Barcelona już od jakiegoś czasu próbuje za wszelką cenę sprzedać 23-letniego Ousmane'a Dembele. Mistrzowie Hiszpanii mają dosyć kontuzjogennego piłkarza i notorycznie obniżają kwotę odstępnego za francuskiego pomocnika. Jak informuje "Mundo Deportivo", zainteresowanie usługami Dembele przejawia Juventus, a piłkarz ma zostać włączony do wymiany na linii Turyn - Barcelona.

Gdy Ousmane Dembele przechodził do FC Barcelony, media szybko okrzyknęły to posunięcie jako absolutny hit transferowy. 125 milionów euro, które Duma Katalonii musiała wydać na perspektywicznego piłkarza, miało szybko zostać spłacone za sprawą dobrej boiskowej postawy Francuza. Niestety podatność na kontuzje przeszkodziła 23-latkowi w osiągnięciu optymalnej dyspozycji. Nawet gdy młody pomocnik dostawał szansę gry, nie potrafił jej wykorzystać. W związku z tym, Barca zamierza pozbyć się swojego zawodnika, włączając go do wymiany z Juventusem.

Stara Dama stale poszukuje skrzydłowego, który będzie gwarantem nie tylko efektownej, ale również efektywnej gry. Mistrzowie Włoch zdają sobie również sprawę z tego, że blisko opuszczenia Allianz Stadium jest Bośniak - Miralem Pjanić. 30-latek chciałby spróbować swoich sił w innej lidze, a poważne zainteresowanie usługami pomocnika wykazuje właśnie Barcelona. Juventus chce wykorzystać ten fakt i sprowadzić do swoich szeregów Dembele, biorąc tym samym udział w wielkiej wymianie. Stara Dama chciałaby w pierwszej kolejności wypożyczyć młodego Francuza, aby następnie wykupić go po sezonie 2020/2021. Włoscy działacze chcą w ten sposób dokładnie zbadać formę Dembele oraz uniknąć dużego wydatku za zawodnika, który ponownie spędzi sezon na leczeniu kontuzji.

Warto wspomnieć, że kontrakt Dembele z Barceloną kończy się w czerwcu 2022 roku. Przez serwis "Transfermarkt", Francuz jest wyceniany na 56 milionów euro, natomiast wartość rynkowa Miralema Pjanicia oscyluje w granicach 52 milionów.Mateusz Okraszewski

Źródło:

Mundo Deportivo


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI