TRANSFERY

David Luiz powróci do Benfiki Lizbona?


23 MAJA 2020, 20:41


DAVID LUIZ
CHELSEA FC
BENFICA LIZBONA
LIGA NOS
PORTUGALIA
BRAZYLIA
TRANSFERYDavid Luiz marzy o powrocie na stare śmieci. Brazylijczyk chciałby ponownie przywdziewać barwy portugalskiej Benfiki - informuje dziennik "Daily Star".

Jak donoszą angielskie media, defensor Kanonierów - David Luiz, wyraża chęć powrotu do gry na Estadio da Luz. 33-latek przez cztery lata występował na portugalskich boiskach. Swoją dobrą grą obrońca zaskarbił sobie uznanie w oczach wielu topowych ekip, aż wreszcie w 2011 roku, po zawodnika zgłosiła się londyńska Chelsea. Po ponad trzech latach gry dla The Blues Luiz zamienił angielską Premier League na francuską Ligue 1, stając się zawodnikiem PSG. Mimo powrotu na Stamford Bridge, Brazylijczyk nie prezentował już tak wysokiego poziomu. Niską klauzulę wykupu postanowił wykorzystać Arsenal, który zakupił stopera w sierpniu 2019 roku za kwotę nieprzekraczającą 10 milionów euro.

Mimo słabszej dyspozycji, David Luiz rozegrał w tym sezonie 32 spotkania. Brazylijczyk miał lepsze i gorsze momenty, jednak jego niestabilna forma nie pozwala myśleć o zachowaniu miejsca w pierwszej jedenastce Kanonierów. W takiej sytuacji, Arsenal ponoć myśli o sprzedaży swojego defensora, a sam zainteresowany twierdzi, że chciałby powrócić do bliskiej mu Benfiki Lizbona.

- Zawsze mówiłem, że chciałbym zakończyć karierę w Benfice. W piłce nożnej wszystko się zmienia, ale moje uczucie do tego klubu, nie jest kłamstwem. Kocham Benfikę, a moim marzeniem jest znowu grać na Estadio da Luz - powiedział stoper.

Warto wspomnieć, że kontrakt Luiza z Kanonierami wygasa w czerwcu 2021 roku.Mateusz Okraszewski

Źródło:

Daily Star


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI