HISZPANIA

Oficjalnie: Aritz Aduriz ogłosił zakończenie kariery


21 MAJA 2020, 15:29


ARITZ ADURIZ
ATHLETIC CLUB
BILBAO
VALENCIA CF
LA LIGA
PRIMERA DIVISION
HISZPANIAJedna z największych legend Athleticu Bilbao - Aritz Aduriz, ogłosił zakończenie swojej piłkarskiej kariery. 39-latek podał taką wiadomość na swoim Twitterze.

W ogniu walki z pandemią wirusa COVID-19 kolejne kluby poszukują zawodników, którzy wzmocnią jakość drużyny po wznowieniu rozgrywek piłkarskich. Niestety, wobec ciężkiej sytuacji, pojawiają się również informacje m.in. o zawieszaniu sportowych karier przez kolejnych zawodników. Do grona piłkarzy emerytowanych dołącza też Aritz Aduriz, który zadecydował o "zawieszeniu butów na kołku" po usłyszeniu opinii lekarskiej. Tym samym 39-letni Hiszpan żegna się ze światem profesjonalnego futbolu z dorobkiem 158 bramek w 443 oficjalnych meczach.

- Wczoraj lekarze poinformowali mnie, że powinienem udać się do chirurga, aby uzyskać protezę, która zastąpiłaby biodro. Niestety, moje ciało powiedziało "dość" - informuje wzruszony napastnik, który wcześniej występował m.in. dla Valencii.

- Nie mogę pomóc kolegom z ekipy w sposób, w jaki chciałbym, ani w sposób, na jaki zasługują. Takie jest życie zawodowego sportowca - puentuje 39-letni Aduriz.

 Mateusz Okraszewski

Źródło:

Twitter


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI