TRANSFERY

Nicolo Zaniolo trafi do Tottenhamu Hotspur?


12 MAJA 2020, 15:27


NICOLO ZANIOLO
AS ROMA
TOTTENHAM FC
PREMIER LEAGUE
SERIE A
WŁOCHY
TRANSFERYJak informuje "Daily Express", Tottenham naciska na działaczy AS Romy, aby dopiąć transfer 20-letniego Nicolo Zaniolo. Operacja ma zamknąć się w kwocie około 53 milionów funtów, które nie stanowią problemu dla włodarzy Spurs.

Nicolo Zaniolo to perspektywiczny zawodnik włoskiej Romy. Pomocnik trafił na Stadio Olimpico wcześniej reprezentując barwy młodzieżowych drużyn Interu Mediolan czy też Fiorentiny. W swoim kraju 20-latek jest uznawany za jedną z największych gwiazd młodego pokolenia. Zaniolo był szykowany jako potencjalna perełka Euro 2020, jednak w styczniu doznał poważnej kontuzji - urazu więzadła krzyżowego przedniego, która wykluczyła zawodnika z gry na wiele miesięcy.

O zainteresowaniu usługami młodego Włocha pisało się już od dawna. Gdy Zaniolo wchodził do profesjonalnego futbolu, jego talent został od razu dostrzeżony przez największe europejskie zespoły. Sprawa wygląda podobnie również teraz, gdyż topowe zespoły chętnie widziałyby 20-latka w swojej ekipie. Jedną z takich drużyn jest właśnie Tottenham Hotspur dowodzony przez Portugalczyka Jose Mourinho.

Koguty od jakiegoś czasu poszukują następcy Christiana Eriksena. Sprzedaż Duńczyka wpłynęła niekorzystnie na efektowność gry zespołu z Londynu, dlatego działacze Tottenhamu chcą zakupić zawodnika mogącego występować zarówno w środku pola, jak i bezpośrednio za plecami napastnika. Zdaniem brytyjskich mediów, wybór miał paść właśnie na piłkarza Giallorossich. Koguty są w stanie wyłożyć na stół około 53 milionów funtów, aby perspektywiczny piłkarz zasilił ich szeregi. Negocjacje mogą się jednak przedłużać, gdyż Roma nie chce sprzedawać swojej młodej gwiazdy. Dodatkowo w gronie zainteresowanych usługami Włocha zespołów wymienia się również Manchester United. Szykuje się zatem batalia o podpis 20-letniego pomocnika pomiędzy dwoma klubami z angielskiej ekstraklasy.Mateusz Okraszewski

Źródło:

Daily Express


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI