TRANSFERY

Zinedine Zidane kusi Lucasa Hernandeza


08 MAJA 2020, 12:32


LUCAS HERNANDEZ
BAYERN MONACHIUM
FRANCJA
REAL MADRYT CF
BUNDESLIGA
TRANSFERYNadchodzące okienko transferowe ma być początkiem rewolucji w szeregach Realu Madryt. Zespół ze stolicy Hiszpanii chce wzmocnić swoją kadrę przede wszystkim skupiając się na formacji defensywnej. Jak informuje "Sport Bild", na celowniku Królewskich znalazł się zawodnik Bayernu, czyli Lucas Hernandez.

24-letni Francuz nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Obrońca musiał przejść operację więzadła krzyżowego, a poważna kontuzja przeszkodziła mu w regularnych występach. Były zawodnik Atletico Madryt od tamtej pory wziął udział w jedynie 14 spotkaniach, więc nie zdążył jeszcze zbytnio podbić boisk Bundesligi.

Brak stałego miejsca w podstawowej jedenastce Bayernu chce wykorzystać trener Realu Madryt, czyli Zinedine Zidane. Francuski szkoleniowiec kontaktował się już z Hernandezem, nakłaniając go na zmianę otoczenia. Zidane planuje przeprowadzić prawdziwą rewolucję w formacji obronnej swojej drużyny, a 24-latek miałby być jednym z pierwszych ogniw, zasilających latem drużynę z Santiago Bernabeu.

Proces zakontraktowania Hernandeza może okazać się jednak bardzo trudny. 17-krotny reprezentant Francji trafił do Bayernu za niebagatelną kwotę oscylującą w granicach 80 milionów euro. W dobie aktualnego kryzysu finansowego przez koronawirusa, porozumienie w przypadku ewentualnych negocjacji, może okazać się nieosiągalne. Trzeba pamiętać również o tym, że monachijska drużyna cały czas pokłada nadzieję w swoim obrońcy i nie zamierza się go pozbywać. Pytanie, które należy sobie więc zadać, to jak bardzo Real Madryt jest zdeterminowany, aby sięgnąć po usługi Hernandeza? W barwach Realu ostatnio grał brat Lucasa - Theo.Mateusz Okraszewski

Źródło:

Sport Bild


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI