WŁOCHY

Paulo Dybala wreszcie wyzdrowiał z koronawirusa


06 MAJA 2020, 23:45


PAULO DYBALA
JUVENTUS FC
JUVE
ARGENTYNA
KORONAWIRUS
COVID-19
SARS-COV-2Po ponad półtora miesięcznej walce, Paulo Dybala uzyskał negatywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19. Taką informację piłkarz przekazał swoim sympatykom za pośrednictwem oficjalnego konta na portalu Instagram.com.

Pandemia koronawirusa, w ciągu ostatnich kilku miesięcy, rozprzestrzeniała się w błyskawicznym tempie. Wiele europejkich państw bagatelizowało występowanie wirusa, co szybko przyczyniło się do wzrostu liczby osób zakażonych. Jednym z takich krajów były Włochy, a grupą szczególnie dotkniętą działaniem COVID-19, byli piłkarze występujący na terenie całego Półwyspu Apenińskiego. Wielu zawodników uzyskało pozytywny wynik na koronawirusa, a wśród nich był również Paulo Dybala.

Taka informacja wyszła na światło dzienne 21 marca bieżącego 2020 roku. Argentyńczyk po przejściu testów medycznych uzyskał pozytywny wynik na obecność wirusa COVID-19 i został podjęty kwarantannie. Wraz z nim tej samej formie izolacji została poddana jego dziewczyna - Oriana. Przez ponad półtora miesiąca 26-latek borykał się z działaniami koronawirusa. Chociaż życie w kwarantannie było trudne, napastnik wierzył, że w końcu wróci do pełni sił.

Długi proces oczekiwania wreszcie się zakończył. Dybala uzyskał negatywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19, tym samym zakończył wielodniową walkę. Piłkarz przekazał już pozytywną informację swoim fanom, za sprawą Instagrama.

 Mateusz Okraszewski

Źródło:

La Gazzetta dello Sport


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI