TRANSFERY

Tottenham Hotspur po Michała Karbownika


28 KWIETNIA 2020, 01:29


MICHAŁ KARBOWNIK
LEGIA WARSZAWA
TOTTENHAM FC
PREMIER LEAGUE
POLSKA
TRANSFERYLetni transfer Michała Karbownika wydaje się niemal przesądzony. O młodego Polaka pytają największe europejskie marki, a zdaniem "Daily Mirror" do grona zainteresowanych zespołów dołączył również angielski Tottenham Hotspur.

Brytyjskie media informują, że 19-latek był obserwowany przez działaczy z White Hart Lane od około roku. W tym czasie Tottenham poczynił jak największe starania, aby budować i utrzymywać poprawne relacje z warszawską Legią, tym samym zbliżając się do transferu perspektywicznego Polaka. Koguty chcą wyłożyć na stół około 10 milionów funtów, czyli kwotę, której domaga się obecny wicemistrz Polski. Finalnie oferta może ulec jednak zmianie ze względu na panującą pandemię, jednak działacze Legii nie mają być chętni na jakieś obniżenie powyższej ceny.

Dla Tottenhamu wydanie 10 milionów funtów nie powinno być jednak problemem. Ekipa z Londynu potrzebuje transferów, które pomogą wzmocnić jakość drużyny. Chociaż na ten moment wydaje się, że Karbownik jest przysłowiową "melodią przyszłości", działacze Kogutów ponoć widzą w nim ogromny potencjał. Warto wspomnieć, że 19-latek może występować zarówno na lewej obronie, jak i w środku pola. Taka uniwersalność jest ceniona przez obecnego trenera - Jose Mourinho.

"Daily Mirror" informuje również, że nie tylko Tottenham chce podpisać kontrakt z Karbownikiem. O podpis młodzieżowego reprezentanta Polski mają starać się również AC Milan, Dynamo Moskwa oraz hiszpańskie kluby - Sevilla i Real Betis.Mateusz Okraszewski

Źródło:

Daily Mirror


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI